Kordsa Global teknoloji üretecek

Sabancı Holding şirketi Kordsa Global, Kocaeli'nin Alikahya beldesinde açtığı Teknoloji Merkezi ile...

23.05.2008 - 09:39 | MediaCat

9 ülkede 11 tesisi ile Türkiye’nin önde gelen dış yatırımcılarından Sabancı Holding şirketi Kordsa Global, Kocaeli’nin Alikahya beldesinde açtığı Teknoloji Merkezi ile sektöründe liderlik konumunu güçlendirerek, dünya lastik devlerine yeni ürünler sunacak.

Teknoloji Merkezi’nde yürütülecek çalışmalar ile Kordsa Global, dünya lastik markalarına gelişmiş ve yenilikçi ürünler sunmayı amaçlıyor. Kordsa, hizmete giren teknoloji merkezi sayesinde Bridgestone, Pirelli, Michelin, Continental ve Goodyear gibi araç lastiği üreten dünya devlerinin ihtiyaç duyduğu çözümleri, Türk mühendislerden oluşan bir ekiple İzmit’te geliştirecek. Açılış töreninde konuşan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, “Kordsa Global’in liderlik yürüyüşünün Türkiye’de global olma yolunda yürüyen Türk şirketlerine örnek olacağına inanıyorum. Liderlik, öncü olmak önemli ama esas mesele bunu sürdürebilmektir. Küresel liderliği sürdürebilmenin çok önemli ve kalıcı yolu, teknolojiden geçiyor.” dedi.

Sabancı Holding Lastik, Takviye Malzemeleri ve Otomotiv Grup Başkanı Turgut Uzer ise Türkiye’nin bugüne kadar teknolojiyi dışarıdan getirip kullandığını, bundan sonra teknolojiyi yurtiçinde üretip, global olarak kullanacağını söyledi. Kordsa Global CEO’su Mehmet Pekarun ise 35 yıl önce kurulan Kordsa Global’in bugün yaklaşık 5 bin çalışanı bulunan bir dünya şirketi olduğunu belirterek, şunları aktardı: “Kordsa Global, sektöründe teknolojiye yön veren şirket olacaktır. 2007 yılında teknolojiye 5 milyon dolar yatırım yaptık ve İzmit’i şirketimizin teknoloji merkezi olarak belirledik.

Kordsa Global Teknoloji Merkezi ile müşterilerimizin dünya çapında çözüm ortağı olacağız.” dedi. Kordsa Global’in endüstriyel naylon iplik üretiminde, yüzde 40’a yaklaşan pazar payı ile dünya lideri konumunda olduğunu vurgulayan Pekarun, “2007’de ciromuz 925 milyon doları aştı. Bu satışların yaklaşık yüzde 90’ı uluslararası müşterilerimize yapılıyor. 2008’de ciro hedefimiz ise 1 milyar dolar.” diye konuştu.

Kaynak:Zaman

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.