Turkcell sesli imza 8.5 milyondan fazla kullanıldı

Turkcell müşterilerini yalnızca sesinden tanıyıp, özlük bilgilerini sormadan güvenlik kontrolü yapan Sesli İmza yaklaşık 1,5 yıllık sürede 3.35 milyon aktif kayda ulaştı.

16.09.2011 - 00:00 | MediaCat

Turkcell müşterilerini yalnızca sesinden tanıyıp, özlük bilgilerini sormadan güvenlik kontrolü yapan Sesli İmza yaklaşık 1,5 yıllık sürede 3.35 milyon aktif kayda ulaştı. Bu süre içerisinde toplam kullanım sayısı da 8.5 milyonu aştı.

Turkcell Global Bilgi’nin geliştirdiği Sesli İmza teknolojisi, Turkcell aboneleri için; teyit ve kimlik doğrulaması gerektiren konularda, anne kızlık soyadı ya da son fatura tutarı gibi ek sorulara gerek kalmadan yönlendirme sağlayarak, ortalama 15 saniye süren teyit süresini 5 saniyeye indiriyor. Ayrıca Sesli İmza ile kullanıcılar sesin parmak izinde olduğu gibi taklit edilemez ve kişiye özel biyometrik özelliklerini kullanarak işlemlerini daha güvenli bir şekilde gerçekleştiriyor.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın, tüm çalışmalarının odağında müşteri memnuniyetini pekiştirmenin yer aldığını belirterek, “Müşteri merkezli anlayışımızda çıtayı yükseltmek, müşterilerimize güzel sürprizler yaşatmak için çalışmaya devam ediyoruz. Hedefimiz müşterimizin hayatına daha fazla değer katmak. Bir buçuk yıldır sunduğumuz Sesli İmza uygulaması ile müşterilerimizin daha hızlı ve daha güvenli servis almasını sağlıyoruz. Müşterilerimizin memnuniyeti için başlattığımız çalışmalarımız aynı hızda sürecek” dedi.

Sesli İmza’da sistem nasıl işliyor?

Sesli İmza uygulaması; konuşanın kimliğini teşhis etmek için sesin biyometrik özelliğinin kullanılmasına dayanan bir teknolojiyle geliştirildi. Bu teknolojiye göre bir Turkcell abonesi çağrı merkezini aradığında ses imzasını tanımlaması için ilgili birime yönlendiriliyor. Bu aşamada “Turkcell beni sesimden tanır” cümlesini 3 defa üst üste söyleyen abonenin ses örneği sisteme kaydediliyor. Abone, müşteri hizmetlerini tekrar aradığında sesi, sisteme kaydedilen sesle karşılaştırılarak kimlik tespiti yapılıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.