Yeni BASF Türkiye Fabrika direktörü

BASF’nin Türkiye Fabrika Direktörlüğüne Dr. Selçuk Denizligil atandı.

16.09.2011 - 00:00 | MediaCat

BASF’nin Türkiye Fabrika Direktörlüğüne Dr. Selçuk Denizligil atandı. Bu göreve getirilen ilk Türk yönetici olan ve geçen yıl gerçekleştirilen Cognis satınalmasıyla BASF bünyesine katılan Denizligil, BASF Türk’ün Gebze ve Dilovası’ndaki üç üretim tesisinin yönetimini üstlendi.

Ege Üniversitesi’nde kimya alanında lisans eğitimi alan Selçuk Denizligil, daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) yüksek lisans ve doktora dereceleri aldı. Daha sonra İTÜ’de organik kimya alanında akademisyen ve Hann Meitner Enstitüsü’nde araştırmacı olarak görev yapan Denizligil, profesyonel iş yaşamına 1997 yılında Türk Henkel’de teknik yönetici olarak başladı. 1999 yılında Cognis Kimya’ya geçen Selçuk Denizligil, Cognis’de çeşitli yöneticilik pozisyonlarında bulundu. Geçtiğimiz yıl BASF’nin küresel olarak Cognis’i satınalması sonucunda BASF ailesine katılan Denizligil, son olarak Cognis bünyesinde Türkiye Fabrika Direktörlüğü, Bakım Kimyasalları Ülke Müdürlüğü ve Güney Avrupa Ev Bakımı ve I&I Teknik Yöneticiliği ile Avrupa Bölgesi Stratejik Pazarlama Yöneticiliği görevlerini yürütüyordu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.