Turkcell medya ajansını değiştiriyor

Uzun süredir Mindshare'den hizmet alan GSM devinin yeni kararı, sektörde büyük bir hareketlilik yarattı.

15.01.2014 - 10:32 | MediaCat

Ahmet Akça Turkcell'in yeni yönetim kurulu başkanı oldu.

Medya ajansları cephesinde yeni yıl hızlı başladı. Türkiye’nin en büyük reklamverenlerinden biri olan Turkcell, medya ajansını değiştiriyor. Yıllardır medya planlama ve satın alma konusunda Mindshare‘den hizmet alan GSM devinin yeni kararı, sektörde büyük bir hareketlilik yaratmış durumda.

Konu hakkında edindiğimiz ilk bilgilere göre, ilk etapta Turkcell’in medya bütçesinin bir bölümü Media Teamwork‘e emanet edilecek. Geri kalan kısım hakkında ise iki senaryo konuşuluyor. Birinci senaryoya göre Media Teamwork’ün hazır olduğuna kanaat getirildikten sonra bütçenin kalan kısmı da bu ajansa verilecek. İkinci senaryoda ise işin iki parçaya bölünmesi ve Media Teamwork ile Muharrem Ayın tarafından yeni kurulan Open Media arasında bölüşülmesi öngörülüyor.

Bu büyük reklamverenin ajans değiştirmesi medya ajansları cephesinde çeşitli transfer ataklarını da beraberinde getirecek gibi görünüyor.

Turkcell, 2013’ün son günlerinde uzun yıllardır hizmet aldığı Serdar Erener ve Alametifarika ile de yollarını ayırmıştı. Turkcell’in yeni medya ajansı olacağı konuşulan Media Teamwork de geçtiğimiz günlerde Ünal Kavrazlı‘ya ait olan KVR Medya ile birleşme kararı aldığını duyurmuştu.

Fotoğraf: lfylmz@flickr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.