Türk Telekom’a yeni CEO

Paul Doany yeni görevine bugün başladı.

26.09.2016 - 09:50 | MediaCat

Türk Telekom yönetiminde iki istifa

Türk Telekom Yönetim Kurulu, Rami Aslan’ın ardından şirketin CEO – genel müdür mevkiine bugün itibarıyla Paul Doany’nin getirildiğini duyurdu.

Türk Telekom'a yeni CEOKariyeri süresince 12 yıl Saudi Oger Grubu’nda çalışan; Oger Telekom Kurucu CEO’su ve Türk Telekom CEO’su olarak beş yıl hizmet veren Doany Saudi Oger Grubu’ndaki görev süresi boyunca Türk Telekom’un yüzde 55’lik payının özelleştirmeyle satın alınmasını, Borsa İstanbul’a halka arzını ve BT şirketleri ve uluslararası toptan satış operasyonlarının (Pantel, yeni adıyla Türk Telekom International) satın alınmasını yönetti. Ayrıca, Güney Afrika’da Cell C’nin lansmanına kadar satın alma ve başlangıç operasyonlarının yönetimini üstlendi.

Son beş yılda bilişim ve iletişim teknolojileri girişim sermayesi alanında yoğunlaşarak BT/internet şirketleri ve yenilenebilir enerji alanında başlangıç aşamasındaki yatırımları yöneten Doany’nin Türk Telekom’daki yeni görevi hakkında konuşan Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Hariri şunları söyledi:

“Dr. Paul Doany’nin, Yönetim Kurulumuz tarafından bugünden geçerli olmak üzere Türk Telekom CEO’su olarak atanmasından mutluluk duyuyorum. Dr. Doany, Türk Telekom’u özelleştirmeden sonraki beş yıl boyunca sabit, mobil, geniş bantta ve ayrıca eğlence, BT ve eğitim gibi bilişim ve iletişim teknolojileri alanlarında güçlü performans gösteren bir özel şirketler grubuna dönüştürme yolunda başarılı çalışmalara liderlik etmiştir. Sonrasında ise, melek yatırımcı olarak çalışmalarına devam etmiş ve Türkiye’de girişimciliğe önemli katkılarda bulunmuştur. Dr. Doany’nin liderliği ve vizyonuyla grubumuzun güçlü mirası üzerine yeni başarılar inşa ederek şirketimizi daha yüksek seviyelere taşıyacağına inanıyorum.

Türk Telekom’un dünya standartlarında yenilikçi çözümlerle değer yaratması ve Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik etmesi hedefleri doğrultusunda önemli başarılara imza atan Rami Aslan’a çok teşekkür ederim. Aslan; son üç yılda, Türk Telekom’un güçlü dönüşümünü, şirket ve markaların entegrasyonunu başarıyla tamamlayarak ve mobil ve sabit iletişim alt yapısına yatırımlar yapılmasına öncülük ederek Türk Telekom’a başarılı bir şekilde liderlik etti.

Dr. Doany’ye yeni görevinde başarılar diler; Rami Aslan’a bir kez daha teşekkür ederek bundan sonraki çalışmaları için en iyi dileklerimi sunarım.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.