Türk Telekom hisselerinin bankalara devrine onay

Türk Telekom’daki yüzde 55 OTAŞ hissesinin bankalara devri onaylandı.

29.08.2018 - 12:00 | Sencer Uçar

Türk Telekom'dan Programattik'e yeni özellik

Akbank, Garanti Bankası ve Türkiye İş Bankası’nın kuracakları bir ortak girişim şirketi aracılığıyla Ojer Telekomunikasyon’a ait Türk Telekom’un yüzde 55 hissesini almak için geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği başvuru kabul edildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan Türk Telekom‘a iletilen resmî bildirimde, Türk Telekom’un yüzde 55 oranındaki hissesinin Akbank, Garanti Bankası ve Türkiye İş Bankası’nın ortak girişim şirketi tarafından devralınmasının Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından uygun görüldüğü belirtildi.

Türk Telekom tarafından Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) sabah saatlerinde yapılan açıklama şöyle:

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan şirketimize iletilen resmî bildirime göre, Ojer Telekomünikasyon A.Ş.’nin (OTAŞ), şirketimiz Türk Telekomünikasyon A.Ş.’de (Türk Telekom) bulunan yüzde 55 oranındaki hisselerinin, OTAŞ’a kredi veren bankaların paydaş olacağı bir ortak girişim şirketi (SPV) aracılığıyla devralınması Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından uygun görülmüştür.

Kaynak: Tr.sputniknews.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.