MediaCat

Türk Henkel’den küresel transfer

Türk Henkel’den Henkel Orta Doğu Avrupa’ya bir atama gerçekleşti.

Türk Henkel’den küresel transfer

2006 yılında katıldığı Henkel bünyesinde 2015 yılından bu yana Türk Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Genel Müdürü olarak görev alan Töre Birol, 1 Ocak 2018 itibarıyla Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Orta Doğu Avrupa Satış ve Ülke Yönetimi Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlamasının ardından Oxford Brookes Üniversitesi’nde MBA yapan Töre Birol; Koç Holding, BP ve Nielsen bünyesinde çeşitli görevlerde çalışmasının ardından 2006 yılında Henkel ailesine kategori yöneticisi olarak katıldı. 2007 yılında Henkel Zincir Mağazalar Kanal Müdürü ve 2009 yılında Henkel Ticari Pazarlama & Kategori Yönetimi Yöneticisi olarak çalışan Birol, 2011 yılında Henkel Baltıklar Genel Müdürü olarak görev almasının ardından 2012-2015 yılları arasında kariyerini Henkel Ukrayna Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak sürdürdü. Birol, yeni görevinden önce Türk Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Genel Müdürü olarak görev alıyordu.

Töre’den boşalan Türk Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Genel Müdürlüğü görevine atanan isim ise 2014 yılından bu yana Henkel Macaristan Çamaşır ve Ev Bakım Genel Müdürlüğü görevini yürüten Güray Yıldız oldu.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmasının ardından kariyerine 1997 yılında Gillette bünyesinde başlayan Yıldız, Henkel ailesine  1999 yılında Türk Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Zincir Mağaza Temsilcisi unvanıyla katıldı. Bu tarihten itibaren yedi yıl boyunca satış, ticari pazarlama ve kategori yönetimi bölümlerinde yöneticilik yapan Yıldız, daha sonra Henkel Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Uluslararası Marka Yöneticisi, Henkel Türkiye Geleneksel Kanal ve Saha Satış Yöneticisi ve Türk Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Satış Direktörü olarak görev aldı. Yıldız, yeni görevine başlamadan önce Henkel Macaristan Çamaşır ve Ev Bakım Genel Müdürü olarak görev alıyordu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.