Türk dizilerinin Arap coğrafyasını fethi

Ezel'İn çekildiği mekânlar internet üzerinden görüntülenebiliyor. Çocuklar Duymasın'ın ise konsepti satıldı.

31.10.2011 - 00:00 | MediaCat

Türk dizilerinin ünü Arap coğrafyasını sarmaya devam ediyor. Gümüş’le başlayan bu rüzgâr onlarca dizinin yabancı ülkelerde seyircilerle buluşmasını sağladı. Televizyon fuarlarında özellikle yerli yapım dramalar büyük rağbet görüyor.

Komedi alanında da yavaş yavaş dikkat çeken Türk dizi piyasasının satışı yapılan ilk komedi dizisi Çocuklar Duymasın oldu. Ancak Çocuklar Duymasın’ın Tamer Karadağlı ve Pınar Altuğ’lu hali değil, konsepti Araplar’a satıldı.

Ezel dizisi ise, geçtiğimiz yıl Abu Dhabi televizyonunda ekrana gelmeye başladı ve Arap dünyasında büyük ilgi gördü. Bu süreçte, hem dizinin hem de oyuncuların hayranı olan izleyicilerin; çekimlerin gerçekleştiği yerlere merakı da arttı. Bu merakı gidermek için yola çıkan Abu Dhabi Media Company yetkilileri ilginç bir formül buldu. Dizinin çekildiği mekânlara giden bir ekip, burada yaşadıklarını Ezel takipçilerine anazahra.com sitesi üzerinden sunmaya başladı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.