TÜBİSAD, bilişim sektörüne danışmanlık verecek

TÜBİSAD, "ICTtrain" projesi kapsamında, bilişimle ilgili Avrupa Birliği müktesebatı hakkında...

25.06.2008 - 10:27 | MediaCat

TÜBİSAD, “ICTtrain” projesi kapsamında, bilişimle ilgili Avrupa Birliği müktesebatı hakkında bilgi sahibi olarak, bu konuda üyelerine ve Türk bilişim sektörüne danışmanlık verecek kapasiteye erişti.

TÜBİSAD (Bilişim Sanayicileri Derneği), “ICTtrain” projesi kapsamında, bilişimle ilgili Avrupa Birliği (AB) müktesebatı hakkında bilgi sahibi olarak, bu konuda üyelerine ve Türk bilişim sektörüne danışmanlık verecek kapasiteye erişti.

TÜBİSAD Başkanı Tuğrul Tekbulut, konu hakkında şunları söylüyor: “Proje sonucunda, TÜBİSAD’ın, üyelerine bilişim sektörünü ilgilendiren mevzuat hakkında hizmet verme kapasitesi kuvvetlenecek. Edinilen kapasite sayesinde, kamu kurumlarıyla beraber katılınan istişare süreçleri için sektörü temsilen bilgi oluşturma ve karar alma süreçlerinde artı değer oluşturma yetenekleri artacak. “

“TÜBİSAD’ın lobi ve ilişki kurma yetenekleri yükseltilecek, sektörü ilgili taraflar önünde temsil ve promosyon gücü artacak. TÜBİSAD’ın üyeleri, yönetim kadrosu, mevzuat teknik uzmanı ve diğer çalışanları, proje kapsamında çeşitli eğitimler alacaklar. Bu eğitimleri, TÜBİSAD üyesi şirket çalışanlarına çeşitli seminerlerle aktaracaklar. Üye şirketler, proje süresince proje kapsamındaki icraatları için Avrupalı proje ortaklarından mentorluk hizmeti alabilecekler. TÜBİSAD’ın otofinansman ve stratejik planlama konularındaki kurumsal yapısı kuvvetlenecek. TÜBİSAD’ın üyelerine verdiği hizmetlerde gelişmeler olacak; bilişim politikaları konusunda farkındalık artacak; sektöre ilişkin bilgi ve analizler üretilerek, bunlar projenin bilgi yayma araçlarıyla duyurulacak.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.