MediaCat

TÜAD’dan Dünya Pazar Araştırmaları Günü kutlamaları

Etkinlikler bu yıl 2-15 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek.

TÜAD’dan Dünya Pazar Araştırmaları Günü kutlamaları

Araştırma sektörü hakkında farkındalık oluşturmak hedefiyle ESOMAR (World Association of Opinion and Marketing Research Professionals) ve Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD) inisiyatifiyle belirlenen ve 2018’den beri kutlanan 2 Mayıs Dünya Pazar Araştırmaları Günü bu yıl 2-15 Mayıs tarihlerinde bir dizi etkinlikle kutlanacak.

Açılışı 2 Mayıs’ta TÜAD Başkanı ve ThinkNeuro CEO’su Doç. Dr. Yener Girişken ile ESOMAR Ülke Temsilcisi ve ERA Research Kurucu Ortağı Elvan Oktar’ın katıldıkları bir canlı yayınla yapılan etkinliğin bu yılki teması COVID-19 olarak belirlendi.

Etkinlik kapsamında, dünyanın farklı ülkelerinde odağına pandemiyi alan araştırmaları bir araya getiren http://researchchoices.org/covid19/submit platformu da kamuoyuna açıldı. Platformda, ayrıca, pandemi dönemine ilişkin makale, yazı ve blogların da TÜAD ve ESOMAR tarafından paylaşılıyor. Şu ana kadar platformda COVID-19’a dair dünyadan dünya genelinde gerçekleştirilmiş 50 araştırma raporu yayınlandı.

“Tweet Relay Challenge” adıyla düzenlenen bir diğer etkinlikte ise araştırmacılar “Dünyaya dair bir içgörünüzü yazın” konsepti ile bir tweet zinciri oluşturdu. Bununla birlikte dünyanın farklı bölgelerindeki araştırmacılar, araştırmaların önemine dair kısa videolar yayınlayarak mesajlarını dünyanın dört bir yanına iletme fırsatı buldu.

Salgının araştırma sektörü üzerindeki etkisi, pandemiye karşı dünya genelinde veri ve içgörüyle üretilen çözümler, ilham verici hikâyeler, araştırmaların veri ve içgörü perspektfiiyle tedavi ve iyileşmeye sağladığı destek gibi konulara odaklanılacak etkinlikler hakkında detaylı bilgiye tuad.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.