MediaCat

TÜAD başarılı pazar araştırmalarını ödüllendiriyor

Baykuş Ödülleri’ne başvuran araştırma şirketleri müşterileri ile birlikte ödüle aday olacak.

TÜAD başarılı pazar araştırmalarını ödüllendiriyor

2012 yılını %18’lik bir büyüme ile kapatan Türkiye pazar araştırma sektörü, cirosuyla dünyada 26’ncı sırada yer alıyor. Hiç şüphesiz, pazar araştırmaları, eski, yeni ve gelişmekte olan markalar ve pazarlar için büyük rol üstleniyor.

Mevcut durumu bilmek, öngörmek, uzun ya da kısa vadede iş planları yapabilmek ve iş stratejilerini bunlara göre oluşturmak, yatırım yapılacak alanlardaki projeleri test etmek sermaye sahipleri ve girişimciler için oldukça önemli bir hale geldi. Özellikle son 10 yılda Türkiye’de Pazar araştırma sektörünün çok daha anlamlı ve bağımsız bir sektör haline geldiğini söyleyen TÜAD (Türkiye Araştırmacılar Derneği) Başkanı Ali Levent Orhun, “20 yıl öncesini düşündüğümüzde bugün pazar araştırmalarının birçok şirketin pazarlama ve iletişim süreçlerinin ayrılmaz bir parçası haline geldiğini, artık küçük, orta ve büyük ölçekli birçok işletmenin pazar ve pazarlama araştırmalarını karar verme ve iş süreçlerinde etkin bir şekilde kullandığını görüyoruz.” diye belirtiyor.

Türkiye’de faaliyet gösteren araştırma şirketlerinin %90’ının üye olduğu TÜAD, araştırma sektörü için yaptığı çalışmalara bu yıl “Baykuş Ödülleri” ile yeni bir katkıda bulunacak.

13 Haziran’da ilkini düzenleyeceği ‘Baykuş Ödülleri’ etkinliği ile başarılı pazarlama araştırmaları ödüllendirilecek. Baykuş Ödülleri etkinliğinin amacı, pazar ve pazarlama araştırmalarının iş süreçlerinde ve iş kararlarında yarattığı etki ile katma değeri ve araştırmanın önemini vurgulamak, araştırmanın iş sonuçlarına olan pozitif etkisini daha geniş kitlelere göstermek aynı zamanda araştırma şirketleri ve araştırma verenler arasındaki başarılı iş ortaklıklarını ödüllendirmek.

Baykuş Ödülleri’ne başvuran araştırma şirketleri müşterileri ile birlikte ödüle aday olacak

TÜAD, Reklamcılar Derneği, Reklamverenler Derneği, Medya Temsilcileri, Araştırma Şirketi Temsilcileri Akademisyenler, Saha ve Veri Toplama Şirketleri Temsilcileri ve Araştırma Veren Şirketlerin Temsilcilerinden oluşan 21 kişilik jüri, ‘Meraklı Baykuş, Usta Baykuş, Vizyoner Baykuş, İçgörülü Baykuş ve Sosyal Baykuş’ olmak üzere toplam 6 kategoride ödül verecek.

Toplum sorunlarını en iyi anlayan ve tanımlayan kamuoyu ve sosyal araştırmalar alanında verilecek olan “Sosyal Baykuş Ödülü” kategorisine araştırma şirketlerinden bağımsız olarak STK’lar, Üniversiteler vb. kurum ve kişiler yaptıkları toplumsal ve sosyal araştırmalar ile başvurabilecekler.

Başvurular 1 Ocak itibariyle başlamış bulunuyor. Projelerin son teslim tarihi ise 15 Nisan 2013.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.