TRT’nin yeni genel müdürü belli oldu

Samsun Valisi olarak atanan eski genel müdür İbrahim Şahin'inden boşalan koltuğa Şenol Göka getirildi.

18.09.2014 - 17:31 | MediaCat

Veritas Media'dan TRT'deki yolsuzluk iddialarına ilişkin duyuru

İzne ayrılarak, izin dönüşü geçerli olmak üzere istifasını veren İbrahim Şahin‘in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın imzaladığı kararname ile Samsun Valisi olarak görevlendirilmesiyle TRT’de boşalan genel müdürlük koltuğuna Şenol Göka getirildi.

Gazeteciler.com’un haberine göre Şenol Göka, yeni görevinden önce kurumda idari hizmetlerden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Şenol Göka kimdir?

TRT Genel Müdürü Şenol Göka1979’da Denizli Lisesi’nden mezun olan, ardından da Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon bölümüne devam eden Şenol Göka, 1986 yılından beri TRT‘de görev yapıyor.

28 Haziran 2014 tarihi itibarıyla TRT’de genel müdür yardımcılığı görevine getirilen Göka, daha önce TRT Radyo Dairesi başkanlığı görevinde bulunmuştu. Göka’nın “İnsan ve Mekân – Bir Bütünün İki Farklı Görüntüsü”, “Her Halde İnsan”, “Radyo Olmalı” ve “Siyaset, Medya ve Zihnime Yansımalar” isimli 4 kitabı bulunuyor.

Kaynak: Gazeteciler.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.