TRT’den ‘ünlü’ bir programcıya teklif

TRT'den 'ünlü' bir isme program yapması için teklif götürüldü...

12.12.2007 - 13:58 | MediaCat

Yıllarca TRT ekranlarından önemli olayların perde arkasını araştıran efsane isme TRT’den teklif götürüldü…

Yılların eskitemediği usta gazeteci Uğur Dündar’a TRT’den teklif geldi. TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, kurum yayınlarının kalitesinin artırılması kapsamında Uğur Dündar’a teklif götürdü.

Uğur Dündar’ı arayarak TRT için çalışmasını isteyen Şahin, Dündar’a istediği format ve konuda program yapabileceği garantisini de verdi.

TRT’nin Uğur Dündar’ın ilk göz ağrısı olduğunu hatırlatan Şahin, kurumu eski parlak günlerindeki gibi yeniden atağa kaldırmak için kendisiyle birlikte çalışmayı çok istediğini söyledi.

TRT Genel Müdürü’nün teklifinden oldukça memnun kaldığını belirten Uğur Dündar ise, teklifi değerlendirmek üzere bir süre düşünmek istediğini söyledi.

TRT çevreleri, Uğur Dündar’ın program teklifini kabul etmesinin beklendiğini belirtiyorlar.

Uğur Dündar, RTÜK’ün CHP’li üyesi Şaban Sevinç tarafından TRT Genel Müdürlüğü’ne aday gösterilmiş, ancak yazılı bir açıklama yaparak affını rica etmişti.

TRT’nin kendisinin ilk meslek aşkı olduğunu ve Türkiye’nin ”Uğur Dündar”ı TRT ekranlarında tanıdığını belirten Dündar,

“Bu büyük kuruma çok şey borçluyum. İçinden geçtiğimiz şu kritik süreçte TRT’nin başarılı olabilmesi için mali ve idari özerkliğe kavuşturulmasının zorunlu olduğu inancındayım. Bu reform da ancak iktidar ve muhalefetin desteğini alacak bir genel müdür tarafından sağlanabilir. Bu nedenle adaylıktan affımı rica ediyor ve şahsıma gösterilen teveccühe tekrar teşekkür ediyorum” şeklinde ifadeler kullanmıştı.

Kaynak: Cafe Siyaset

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.