MediaCat

TransAnatolia Rallisi için geri sayım başladı

13. TransAnatolia Rallisi, Castrol’ün desteğiyle Cumhuriyet’in 100. yılına özel rotasıyla düzenlenecek.

Dünyanın en büyük ve zorlu rally raid yarışları arasında gösterilen TransAnatolia, bu yıl Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yılına özel Kurtuluş Rotası ile düzenlenecek. Ana sponsorları arasında Castrol’ün de bulunduğu TransAnatolia, 2 Eylül’de Samsun’da start alacak ve 9 Eylül’de İzmir’de sona erecek.

13. TransAnatolia Rallisi’nde 43’ü yabancı 125 yarışmacı yer alacak. Motosiklet, quad, SSV, otomobil ve kamyon kategorilerinde 84 aracın yer alacağı ralli, toplam 17 ilden geçen 2 bin 350 kilometreden oluşacak. Ralli, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkmasıyla başlayan Kurtuluş Savaşı’nın izinden giderek Amasya-Sivas-Ankara-Afyonkarahisar-İzmir rotasını izleyecek.

Castrol’ün motosiklet kullanıcılarına özel olarak geliştirdiği Castrol POWER1, geçtiğimiz yılın ardından bu yıl da rallinin motosiklet kategorisine ismini verecek. Castrol POWER1 motosiklet kategorisinde TransAnatolia Rallisi’nde ilk defa yarışacak sporculara yönelik POWER1 Rookie Cup yarışması da gerçekleştirilecek. Amatör yarışçıların zorlu yarış hayatlarında her türlü engeli aşmaları için desteklenmelerini amaçlayan bu kategoride günün en hızlısı, ödülünü her günün sonunda alacak. Ayrıca yarışın sonunda da ilk üçte yer alan sporcular ödüllendirilecek.

Castrol, 13. TransAnatolia Rallisi için bir de animasyon paylaştı. Rallinin heyecanıyla Kurtuluş Rotası’nın önemini aktaran film şöyle:

Bu yıl Castrol’ün motosiklet kategorisine tekrar ismini vererek motosiklet kullanıcılarının yanlarında olmaya devam ettiklerini söyleyen Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Pazarlama Direktörü Nilay Tatlısöz “Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında bu anlamlı rotayı izleyerek performans ve dayanıklılığı öne çıkaracak TransAnatolia Rallisi’ni üst üste üçüncü kez destekliyoruz. TransAnatolia Rallisi’nin zorlu etaplarında, POWER1 ürünümüzle, motosiklet kategorisinde yarışan tüm sporcuların yanlarında olacağız. Castrol Türkiye olarak tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de başta motor sporları olmak üzere spora ve sporculara ihtiyaç duydukları her alanda destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

TransAnatolia Rallisi’ndeki son gelişmeler ve günün öne çıkan başlıkları, Castrol desteğiyle yarış haftası boyunca her gün 14:00’te S Sport2 ve S Sport Plus’tan yayınlanacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.