Tourism Investment Forum 16 Mayıs’ta

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği tarafından düzenlenen etkinlik, Mandarin Oriental Bosphorus'ta gerçekleşecek.

12.05.2022 - 13:02 | MediaCat

Tourism Investment Forum 16 Mayıs'ta

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TTYD) düzenlediği Tourism Investment Forum (TIF), 16 Mayıs tarihinde Mandarin Oriental Bosphorus’ta katılımcılarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Etkinlik, turizm yatırımlarını dünyaya entegre etme, işbirliği olanakları sağlama ve yeni dönem turizm trendlerini belirleme hedefleriyle ikinci kez hayata geçiyor.

Tourism Investment Forum 16 Mayıs'ta

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin

TTYD Başkanı Oya Narin, etkinlik öncesinde Six Senses Kocataş Mansion Genel Müdürü Nebi Ozan Özdemir ev sahipliğinde basınla bir araya geldi. Narin, “Turizm sektörüne 60 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirmiş ve 130 milyon kişilik istihdam sağlamış üyeleriyle; 190 bin yatağın üzerinde konaklama kapasitesini, 15 bin uçak koltuğunu, 15 havalimanını, 15 binin üzerinde yat kapasiteli marinayı ve ülkemizdeki tüm kruvaziyer limanları ile turizmin tüm değer zincirini içinde barındıran TTYD, Türkiye’nin yatırımlarını öne çıkarmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor” dedi.

TIF’in amacının Türk turizm sektörünün önümüzdeki 20 yılını tasarlamak olduğuna dikkat çeken Oya Narin, etkinliğe ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: “Amacımız, Türkiye’de turizm ekseninde sanat, gastronomi, ulaşım, sağlık ve tarih turizmi gibi birçok yeni yatırım imkânı sunan başlıkta yabancı ve yerli yatırımcıların dikkatini potansiyel alanlara çekerken, halihazırda turizme yatırım yapmış önemli kişi ve kurumları bir araya getirmek.”  Narin, bu yıl ikincisi düzenlenecek olan TIF’e yine yoğun ilgi olduğunu sözlerine ekledi. Narin, turizme şekil veren uluslararası fikir önderlerinden finans ve hukuk danışmanlarına, online seyahat acentelerinden influencer’lara değişen sektör temsilcilerinin TIF’te yer alacağını kaydettti ve 400’den fazla misafiri ağırlayacaklarını belirtti.

32-35 milyon turist beklentisi

TTYD Başkanı Oya Narin, konuşmasında Türk turizminin mevcut durumuna da değindi. 2019 yılında Türkiye’ye 52 milyon turist geldiğini ve 34,5 milyar dolar gelir elde edildiğini söyleyen Oya Narin, 2021 yılında ise 30 milyon turiste karşılık 24,5 milyar doların ülke ekonomisine katkıda bulunduğunu ifade etti.

Turizm yatırımlarına da değinen Oya Narin, “331 uluslararası markalı otelin faaliyet gösterdiği sektörümüzde bu otellerin kapasitesinin 150 bin civarında olduğunu söyleyebiliriz. Otellerin yıldız kategorisine baktığımızda ise 5 yıldızlı otellerin yüzde 18’e ulaştığını görüyoruz” dedi ve TTYD olarak bu yıl 32-35 milyona yakın turist beklentileri olduğunu aktardı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.