MediaCat

TotalEnergies ve Amazon’dan işbirliği

TotalEnergies ve Amazon karşılıklı fayda temelli stratejik işbirliklerini duyurdu.

TotalEnergies ve Amazon’dan işbirliği

TotalEnergies ve Amazon her iki şirkete de farklı açılardan fayda sağlayacak stratejik bir işbirliğine imza attı.

İki şirketin yeni anlaşması kapsamında TotalEnergies Amazon’un faaliyetlerini yüzde 100 yenilenebilir enerjiyle sürdürme taahhüdüne katkıda bulunurken, Amazon da TotalEnergies’in dijital dönüşümünü hızlandırmasına yardımcı olacak. Hem TotalEnergies hem Amazon işletmelerini kapsayacak olan anlaşma dahilinde şu faaliyetler yer alacak:

  • ABD ve Avrupa’da 474 MW yenilenebilir enerji kapasitesi taahhüt edilmesine yönelik enerji satınalma anlaşmaları imzalayan TotalEnergies ile Amazon, Orta Doğu ve Asya Pasifik’teki işbirliklerini de genişletmeyi planlıyor. TotalEnergies, yenilenebilir enerji ve batarya enerjisi çözümleri tedarik ederek Amazon’un faaliyetlerini 2030 yılına kadar yüzde 100 yenilenebilir enerjiyle sürdürme ve 2040 yılına kadar net sıfır karbon emisyonuna ulaşma hedefine katkıda bulunacak.
  • TotalEnergies, önde gelen bulut sağlayıcısı Amazon Web Servisleri (AWS) ile bulut teknolojisine geçiş işlemlerini hızlandırarak bilgi teknolojileri dönüşümü, faaliyetlerin dijitalleştirilmesi ve dijital inovasyon süreçlerine ivme kazandıracak. Özellikle, altyapı, hız, güvenilirlik ve inovasyon hizmetleri dahil olmak üzere kapsamlı AWS hizmetlerinden TotalEnergies’in Dijital Fabrikası önemli ölçüde faydalanacak. TotalEnergies, kritik iş akışlarını hızlandırmak ve dünya genelindeki işletmelerinde inovasyona daha da ivme kazandırmak için AWS Yüksek Performanslı Bilişim teknolojisini de değerlendirecek.

TotalEnergies Doğalgaz, Yenilenebilir Enerji ve Güç Sistemleri Başkanı Stéphane Michel konuya ilişkin şu açıklamada bulundu: “TotalEnergies, faaliyetlerinden kaynaklanan karbon emisyonunu azaltma ve dünyanın her yerinde müşterilerini de bu misyona ortak olmak için destekleme konusunda son derece kararlı. Bu anlaşmayı imzalayarak, Amazon ile bu önemli işbirliğini yapmış olmaktan ve onların karbon nötr olma yolculuklarında onlara eşlik etmekten gurur duyuyoruz. Amazon ve AWS’nin, dijitalleşme hızı, ölçeği ve gelişimi konularında yakaladığımız yüksek ivmeyi ilerletmemize yardımcı olacaklarına dair güvenimiz tam.”

AWS Strategic Industries Başkan Yardımcısı Kathrin Buvac ise düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: “Karbon emisyonlarında azalma sağlamak ve yeni yenilenebilir enerji kaynakları sunmak için yenilikçi bulut teknolojileri üzerinde TotalEnergies ile çalışmak muazzam bir fırsat. Bu işbirliği, TotalEnergies’in buluta geçişini hızlandırmakla kalmayacak, aynı zamanda Amazon’un faaliyetlerini yüzde 100 yenilenebilir enerjiyle sürdürme taahhüdüne de katkıda bulunacak.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.