Toplumu dönüştüren işler ödüllendirildi

D&AD Impact'in daha iyi bir dünya için yarışan işlerine göz atın.

30.09.2016 - 10:58 | Tuğba Özögretmen

Toplumu dönüştüren işler ödüllendirildi

D&AD‘nin bu yıl ilk kez hayata geçirdiği ve daha iyi, daha adil ve daha sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için toplumsal yönden dönüştürücü sonuçlar ortaya çıkaran işleri ödüllendirdiği D&AD Impact’in kazananları New York’ta yapılan törenle açıklandı.

Ödüller; Communication & Interaction, Community, Diversity & Equality, Education, Enviromental Sustainability, Financial Empowerement, Humanitarian Aid, Health & Wellness, Industry Evolution, Government Engagement, Responsible Production & Consumption ve Urban Living kategorilerinde dağıtıldı. Jüride ise Getty Images Kurucu Ortağı Susan Smith Ellis, IDEO CEO ve Başkanı Tim Brown, Şef Jamie Oliver ve David Droga gibi farklı disiplinlerden sektörün kanaatin önderleri yer aldı.

Yarışmada en yüksek dereceli kalemlerden biri olan Black Pencil’a uzanabilen iki çalışma oldu. Grey Kanada’nın Moms Demand Action for Gun Sense in America (MDA) sivil toplum kuruluşu için hayata geçirdiği ve kamuya açık alanlarda silah taşımak konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan kampanyaya ek olarak, Marcel’in Fransız menşeli süpermarket Intermarche için şekli bozuk sebze ve meyveleri daha ucuz fiyata satan büyük çaplı kampanyası büyük ödüllere uzanan işler oldu. Yarışmada 20 çalışma ise White Pencil’la ödüllendirildi.

Moms Demand Action for Gun Sense in America
Ajans: Grey Kanada

Inglorious Fruits and Vegetables
Ajans: Marcel
Reklamveren: Intermarche

Kazanan işlerin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.