MediaCat

Toplu taşımada âdâb-ı muaşeret dersleri

Bir süperkahraman hikâyesi: Super Kind, Rude Dude’a karşı.

Toplu taşımada âdâb-ı muaşeret dersleri

Toplu taşıma araçları bilhassa metropoller için elzem. Ancak; zaman ve bütçe tasarrufuyla yaşam kalitesinin artmasına katkıda bulunan bu ulaşım biçimi, onu kullanan kimi insanların kamusal alanda nasıl hareket etmeleri gerektiğini bilmemeleri yüzünden zaman zaman (her zaman?) diğerleri için yaşam kalitesini bir hayli düşüren bir çeşit işkenceye dönüşebiliyor.

Bir yerden bir yere gitmeyi diğerleri için eziyete çeviren insanlara toplu taşımada neyin nasıl yapılması gerektiğini öğretmek için kolları sıvayan Metro Los Angeles, YouTube’un tanıdık simalarından Anna Akana’nın rol aldığı bir dizi videodan oluşan bir kamu spotuna imza attı.

Super Kind isimli bir süperkahramanın, Rude Dude adındaki “ortalama insan”a karşı verdiği ve her ne kadar kendisi kazansa da insanlığın hep kaybettiği savaşı anlatan üç filmden oluşan kampanyanın yönetmen koltuğunda Mike Diva oturuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.