Çikolatanın en tatsız yanı

Tony’s Chocolonely ve Idris Elba, çikolata endüstrisinde sömürüye dur demek için bir arada.

18.09.2020 - 14:46 | Sencer Uçar

Çikolatanın en tatsız yanı 02

Kurulduğu 2005 yılından bu yana modern kölelik karşısında net bir duruş sergileyen Hollandalı etik çikolata markası Tony’s Chocolonely, günümüzde 2 milyon çocuğun yasadışı çalıştırıldığı uluslararası kakao endüstrisindeki mevcut adaletsizlik karşısında sesini Idris Elba işbirliğiyle yükseltiyor.

Endüstrideki adaletsizliğe dikkat çekmek amacıyla çikolata barlarını eşit boyutlarda tutmayan, sütlü çikolatasını uyarının rengi kırmızıyla ambalajlayan marka, çikolatanın acı tarafı konusundaki tavrını Herc imzalı manifesto filmiyle sergiliyor.

Herc Kurucu Ortağı ve Kreatif Direktörü Emilio de Haan, Idris Elba seçimini, “Neden Idris Elba? Çünkü markaya kusursuz uyuyor. Annesi, kakao çekirdeğinin ana üreticilerinden Fildişi Sahili’nin komşu ülkesi Gana’da doğmuş. Elba, oralardaki insanların hayatlarını iyileştirmek istiyor ve bu iş tam ona göre. Tony’s’e yaptığımız ilk sunum da dahil, neredeyse her sunumumuzda vardı kendisi” sözleriyle değerlendiriyor.

Hollanda’da 2018 yılından bu yana pazar liderliğini elinde bulunduran Tony’s Chocolonely, Idris Elba işbirliğiyle sesini global ölçekte duyurmak istiyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Tony’s Chocolonely
  • Reklam Ajansı: HERC the agency
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.