Tolga Büyükdoğanay Lürzer’s için seçti

Derginin jürisinde Ogilvy kreatif direktörü de yer aldı.

18.08.2014 - 15:17 | Ali Kuru

Tolga Büyükdoğanay Lürzer's için dünyanın en iyi illüstratörlerini seçti

Uluslararası reklamcılık dergisi Lürzer’s Archive, “Dünyanın En İyi 200 İllüstratörü” kitabının yeni edisyonunu yayınladı. Derginin gönderilen 1050 iş arasında yapılacak seçki için oluşturduğu jüride Türkiye’den Ogilvy & Mather Istanbul Kreatif Direktörü Tolga Büyükdoğanay da yer aldı.

Tolga Büyükdoğanay Lürzer's için dünyanın en iyi illüstratörlerini seçtiÇalışmaları reklamcılık, kartlar, kitaplar, posterler ve ürünler gibi alt kategoriler içerisinde listeleyen kitapta yer verilen işleri seçen jürinin diğer üyeleri şöyle sıralandı: Lürzer’s Archive genel yayın yönetmeni, sanat/tasarım tarihçisi ve illüstratör Michael Weinzettl, aralarında New York Times ve Wall Street Journal’ın da bulunduğu bir çok yayın organı ve marka için illüstrasyon tasarımları yapan Craig Frazer, Communications Art Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Anne Telford ve NO, NO, NO, NO, NO, YES New York Kreatif Grup Başkanı Gideon Amichay.

En çok başvuru ABD, Almanya ve İngiltere’den

Lürzer’s Archive bu yıl kitap için 67 ülkeden illüstratörlerin başvuruda bulunduğunu ve sonuçta 40 ülkenin yayında temsil şansı bulduğunu söylüyor. Derginin istatistiklerine göre 46 illüstratörle ABD başı çekerken onu 25 illüstratörle Almayan ve 18 illüstratörle de İngiltere takip ediyor.

Derginin Genel Yayın Yönetmeni Weinzettl yeni edisyon için heyecanını şu sözlerle ifade ediyor: “Bu tip periyodik yayınlarda sıkça karşılaşılan bir problem, okurun hemen her yayında sürekli karşılaştığı isimleri tekrar tekrar görmesidir. Bu yüzden, yeni edisyonda yer alan 130 sanatçının daha önce hiçbir ‘200 Best Illustrators Worldwide’ versiyonunda yer almadığını ilan etmekten ötürü ayrıca mutluluk duyuyorum.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.