MediaCat

TOBB LPG Meclisi başkan ve yardımcılarını seçti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sıvılaştırılmış Likit Petrol Gazı (LPG) Meclisi dün Ankara’da gerçekleştirilen oturumda Başkan ve Başkan Yardımcılarını belirledi

TOBB LPG Meclisi başkan ve yardımcılarını seçti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sıvılaştırılmış Likit Petrol Gazı (LPG) Meclisi dün Ankara’da gerçekleştirilen oturumda Başkan ve Başkan Yardımcılarını belirledi. TOBB’un Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıya EPDK, PİGM, Ölçü ve Standartlar Genel Müdürlüğü temsilcileri ve Meclis üyeleri katıldı. Meclis Başkanlığı’na Aygaz Genel Müdürü Yağız Eyüboğlu, Başkan Yardımcılıklarına Erciyesgaz Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Kahyaoğlu, Shell Gaz Genel Müdürü Semih Genç ve Milangaz Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Cömert oybirliği ile seçildiler. Meclisin, 15 gün içerisinde Mevzuat, Teknik, Otogaz ve Tüplü olmak üzere 4 alt komite oluşturması bekleniyor.

“Sektörün sorunlarını tek ses olarak gündeme getireceğiz”

Meclisin, yeni dönemdeki birinci gündem maddesinin alt komitelerin oluşturulması olduğunu belirten Yağız Eyüboğlu, şöyle devam etti: “Alt komitelerimizi oluşturduktan sonra da, sektörümüzün, geçmişten gelen ve hepimizin mutabık olduğu bir takım sorunları vardı. Bunları değişik platformlarda ayrı ayrı olarak gündeme getiriyorduk. Şimdi bu sektörün sorunlarını dernekler olarak ayrı ayrı değil, ortak bir paydada, LPG Sektör Meclisi olarak tek ses ile gündeme getireceğiz. Yeni Bakanlar Kurulu’nun oluşması akabinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımıza yapmayı planladığımız ziyaretin, hem ‘hayırlı olsun’ demek, hem de sorunları tekrar gündeme getirmek için iyi bir fırsat olacağını düşünüyoruz.”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sıvılaştırılmış Likit Petrol Gazı Meclis Başkanlığı’na seçilen Yağız Eyüboğlu, “Türkiye, başta sanayi olmak üzere her alanda büyüyen ve sürekli yatırımlar yapılan bir ülke. Böylesine bir ortamda en büyük ihtiyaç temiz, çevreci ve sağlıklı enerji kaynakları… Türkiye LPG piyasası hem nicelik büyüklüğü, hem de sunulan ürün ve hizmetlerinin niteliği ile Avrupa ve Dünya’nın önemli pazarlarından biri. Meclisimiz, Kamu Otoritesi ve sektörün bütün paydaşlarıyla beraber çalışarak, bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da, sorumlu ve sürdürülebilir iş örneklerini çoğaltacak, sektörü büyütmek için gereken bütün çabayı gösterecek” dedi.

“Daha temiz bir Türkiye için LPG”

LPG’nin ulusal enerji politikamızın vazgeçilmez bir parçası olduğunu vurgulayan Yağız Eyüboğlu, “Evlerimizde, sanayide ve otomobil yakıtı olarak kullanılan LPG, her alanda verimliliği ve çevreciliği ile daha fazla tercih edilen, geleceğin temiz dünyasına katkıda bulunan bir enerji kaynağıdır.” dedi. Eyüboğlu ayrıca, “sektörün temsilcileri olarak bizler de, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sıvılaştırılmış Likit Petrol Gazı Meclisi çatısı altında, tüm faaliyetlerimizi daha temiz bir Türkiye hedefini gözeterek sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.