TNT ve Cartoon Network Türkiye’de

Time Warner kuruluşlarından Turner Broadcasting System (TBS) ile Türkiye'nin önde gelen medya şirketi Doğan Yayın Holding yıllardır CNN TÜRK ile başarıyla sürdürdükleri ortaklıklarını yeni bir boyuta taşıdı. İki kuruluş arasında yapılan işbirliği anlaşmasıyla Ocak 2008'den itibaren, genel eğlence kanalı TNT ve animasyon kanalı Cartoon Network Türk izleyicilerle buluşacak. Cartoon Network DTH platformundan, TNT ise karasal olarak tüm Türkiye'de olmak üzere, Türkçe olarak yayına başlayacak.

11.07.2007 - 10:39 | MediaCat

Time Warner kuruluşlarından Turner Broadcasting System (TBS) ile Türkiye’nin önde gelen medya şirketi Doğan Yayın Holding yıllardır CNN TÜRK ile başarıyla sürdürdükleri ortaklıklarını yeni bir boyuta taşıdı. İki kuruluş arasında yapılan işbirliği anlaşmasıyla Ocak 2008’den itibaren, genel eğlence kanalı TNT ve animasyon kanalı Cartoon Network Türk izleyicilerle buluşacak. Cartoon Network DTH platformundan, TNT ise karasal olarak tüm Türkiye’de olmak üzere, Türkçe olarak yayına başlayacak.

Bünyesinde CNN, TBS, TNT, Cartoon Network ve Turner Classical Movies gibi tanınmış televizyon kanalları bulunan dünyanın en büyük televizyon kuruluşu Turner Broadcasting ile Doğan Grubu’nun ilk ortak çalışmaları 1999 yılında Türkiye’de yerel içerikle yayın hayatına başlayan CNN TÜRK ile başladı.

Güven yatırımı

Dün yapılan imza töreniyle Turner Broadcasting ve Doğan TV, var olan ortaklıklarına yeni bir boyut ekleyerek, televizyon ve içerik üretimi konusunda yeni bir işbirliğine imza attı.

TBS Avrupa Başkanı Jeff Kupsky, TBS Avrupa Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Ron Ciccone ile Doğan Yayın Holding Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ’ın katıldığı imza töreninde 2008 yılı itibarıyla dünyanın önde gelen eğlence kanalı TNT’nin ve yine dünyanın önde gelen çocuk kanalı Cartoon Network’ün yerel içerikle ve 24 saatlik yayınlarla Türk halkıyla buluşacağı açıklandı. Doğan Grubu ile başarıyla sürdürülen ortaklıklarının yeni projelerle gelişerek devamının kendilerini çok memnun ettiğini belirten TBS Avrupa Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Ron Ciccone, “Bu yeni işbirliği, TBS’nin Türk piyasasına olan güveninin, ülkede büyüme için sağlanan sağlam ve istikrarlı ortama duyulan inancının ve Doğan Grubu ile süren verimli işbirliğinden doğan memnuniyetin bir göstergesidir” dedi.

TBS Avrupa Başkanı Jeff Kupsky da, “Pazarda başarısı ispatlanmış haber yayıncılığımızın yanı sıra yeni program çeşitleri de getirecek olmaktan dolayı heyecanlıyız. Türk pazarında böyle güvenilir ortaklarla yapılan işbirliklerinde büyük fırsatlar görüyoruz” diyerek bu yeni gelişmeyi değerlendirdi.

Yeni anlaşma şartları uyarınca TBS ve Doğan Yayın Holding, CNN TÜRK’ün devam eden başarısına olan mutlak bağlılıklarını devam ettirirken, hem yetişkin hem de küçük izleyiciler için eğlence seçeneklerini genişletmenin yollarını arayacak. TNT, ABD yapımı dizileri ve filmleri sunarken, Cartoon Network ise çok sevilen ve izlenen animasyon klasiklerinin yanı sıra yepyeni karakterlere ev sahipliği yapacak. Cartoon Network’ün DTH yayınları DSMART sahibi 7 milyon eve ulaşırken, TNT ise karasal yayın ağı sayesinde Türkiye çapında yaklaşık 17 milyon eve girecek.

8 bin kişiye iş sağlıyor

Time Warner şirketi olan Turner Broadcasting System, Inc. (TBS, Inc.), dünya çapında başlıca haber ve eğlence üreticilerinden biri. TBS, Inc. ayrıca profesyonel spor ve emlak alanlarında da yer alıyor ve dünya çapında 8 binden fazla kişiye iş olanağı sağlıyor. TBS, Inc.’in çığır açan televizyon yayın ağı CNN, dünyanın en çok saygı duyulan ve güvenilen haber ve bilgi kaynaklarından biri. TBS, Inc., TBS, TNT, Cartoon Network ve Turner Classic Movies gibi bilinen eğlence kanallarına olduğu kadar Boomerang gibi alanında uzman kanallara da ev sahipliği yapıyor.

‘Cesur bir adım attık’

Doğan Yayın Holding Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ da anlaşmayla ilgili olarak şunları söyledi: “Ortağımız Turner Broadcasting ile olan işbirliğimizin sınırlarını genişletmekten son derece memnunuz. CNN TÜRK’ün yayınına başlayarak TBS ile güçlerimizi yıllar önce birleştirmiştik ve o günden bu yana yerel uygulamaların başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi için uluslararası arenadaki know-how’ımızı paylaşıyoruz. Televizyon yayıncılığı sektörü değişen trendleri ve izleyicinin çeşitlenen talepleri doğrultusunda hızla gelişiyor.

Bu doğrultuda değişen izleyici profili ve gelişen hedef kitle beklentileri, televizyon yayıncılığında özellikle içerik üretimine yapılacak yatırımın önemini artırıyor. CNN ile başlayan işbirliğimiz, bugün yeni boyutlar kazanıyor ve yerel içerik uygulamaları alanında çok önemli bir adım daha atıyoruz. Bu, Türk izleyicisine daha iyiyi sunarak sektördeki en yüksek kalite ürünlerle en iyi hizmeti vermek hedefiyle Doğan ve TBS’in varlıklarını bir araya getirecek cesur bir adım.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.