TNT Ekspres çalışanları küresel açlığa karşı yürüdü

TNT’nin Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı(WFP) ile küresel açlıkla savaşmak için başlattığı “Walk The World-Dünyayı Yürüyelim” projesinin Türkiye ayağı, 29 Mayıs’ta TNT Ekspres Türkiye çalışanlarının katılımıyla gerçekleşti.

30.05.2011 - 00:00 | MediaCat

TNT’nin Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı(WFP) ile küresel açlıkla savaşmak için başlattığı “Walk The World-Dünyayı Yürüyelim” projesinin Türkiye ayağı, 29 Mayıs’ta TNT Ekspres Türkiye çalışanlarının katılımıyla 8. kez Caddebostan’da gerçekleşti. TNT, Umut Çocukları Vakfı’nın yıl içinde yemek öğünlerini karşılayarak, açlık çeken çocuklara destek vermeye devam ediyor.

TNT Ekspres Türkiye, içinde yaşadığımız çevreye ve topluma karşı olan sosyal sorumluluk bilinci ile çeşitli konularda birçok sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Bu çerçevede küresel açlık sorununa dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen “Walk The World-Dünyayı Yürüyelim” projesine 2004 yılından bu yana tüm çalışanlarıyla destek vererek açlık çeken çocukların yanında yer alıyor.

Bu yıl 60 ülkede düzenlenen 140,000 kişinin katılımıyla gerçekleşen yürüyüşün Türkiye ayağı, 350 TNT çalışanı ve ailesinin katılımıyla, Caddebostan Sahili ve Suadiye arasındaki 3 kilometrelik parkurda gerçekleşti. “Dünyayı Yürüyelim” projesi kapsamında TNT Türkiye çalışanları yürüyüşü bitirirken, tüm dünyada ki TNT çalışanları 24 saatlik zaman dilimi içinde 1 gün boyunca yürüyor. Açılış yürüyüşü dünyada günün ilk başladığı ve bittiği yer olan Auckland, Yeni Zelanda’da olurken, diğer ülkelerde de kendi yerel saatleri ile saat 10.00’da başlayarak devam ediyor ve her yıl yaklaşık 15,000 çocuğun bir yıllık yiyecek ihtiyacı karşılanıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.