TMSF Erol Aksoy’un Show TV’deki hisselerine el koydu

1990'lı yıllarda Show TV'yi kuran Erol Aksoy bir süre sonra

17.04.2008 - 11:52 | MediaCat

1990’lı yıllarda Show TV’yi kuran Erol Aksoy bir süre sonra Karamehmet’i ortak almıştı. Zaman içinde Erol Aksoy, azınlığa düşmüş, hisseleri yüzde 13’e kadar gerilemişti. Çukurova, ilerleyen yıllarda yapılan sermaye artırımlarına Erol Aksoy’un katılmadığını, bu nedenle şirketteki hisselerinin yüzde 3’e kadar düştüğünü açıklamıştı. Aksoy ise sermaye artırımlarının kanuna uygun olarak yapılmadığını ileri sürüp, artırım kararlarının iptali yönünde dava açmış, bazı davaları kazanmıştı.

Bilindiği gibi Erol Aksoy da eski sahibi olduğu İktisat Bankası nedeniyle TMSF’ye borçlu. Erol Aksoy’dan tahsilat yapmakta zorlandığı bilinen TMSF, dün aldığı kararla Aksoy’un Show TV’deki yüzde 13 hissesine el koydu.

TMSF Tahsilat Dairesi Başkanı Fethi Çalık tarafından yürütülen operasyon kapsamında yüzde 13’lük hisseyi temsilen Show TV yönetim kuruluna TMSF’den bir üye atandı. TMSF borçlusu Çağlar’la alışverişi yüzünden yarım milyar dolarlık yük altına giren Karamehmet, bir diğer TMSF borçlusu Erol Aksoy’la alışverişi nedeniyle şimdi de Show TV’de sahibi olduğunu iddia ettiği hisseleri de TMSF’ye kaptırmış oldu.

Kaynak: Vatan

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.