TKYD’nin yönetim kurulu başkanı seçildi

“Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) ’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz”

11.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin 30 Mart tarihinde gerçekleştirdiği V. Olağan Genel Kurulu sonrası seçilen yeni Yönetim Kurulu, ilk toplantısını yaparak Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz’ı, 2011-2012 dönemi için Yönetim Kurulu Başkanı seçti.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılıklarına ise Boydak Grubu’ndan Bekir Boydak ve Sabancı Grubu’ndan Mehmet Göçmen seçildi.

2007 yılından bu yana başkanlık görevini Yapı ve Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Bayazıt’ın yürüttüğü Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), ülkemiz kurumlarının yüksek performanslı, rekabetçi ve iyi yönetilen kurumlar haline gelmesi vizyonu ve “Kurumsal Yönetim”in, Türkiye’de gerek özel, gerek kamu bütün kurumlarca ana ilkeleriyle benimsenmesi, yerleşmesi ve doğru uygulanması için önderlik ve yol göstericilik yapma misyonu doğrultusunda faaliyette bulunuyor.

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD)’nin Genel Kurul toplantısında, kurumsal yönetim ilkeleri açısından, birçok uygulamayı hayata geçirecek olan Türk Ticaret Kanunu’nun yasalaştığı, İMKB Kurumsal Yönetim Endeksi’nde yer alan şirket sayısının otuzu aştığı, iyi örneklerin aile şirketleri, futbol kulüpleri, sivil toplum kuruluşları tarafından tanınmaya, benimsenmeye ve en iyi uygulamaların hayata geçirilmeye başlandığı bir dönemde derneğin sorumluluklarının arttığı vurgulandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.