MediaCat

Titanyum Büyük Ödülü Dove’un

Cannes Lions’da Titanyum kategorisinde Büyük Odül ‘Real Beauty Sketches’e gitti.

Titanyum Büyük Ödülü Dove’un

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivalinde, pazarlama iletişiminde ufuk açan işlerin ödüllendirildiği Titanyum kategorisinde Büyük Odülü, Dove için yaptığı ‘Real Beauty Sketches’ adlı çalışmasıyla Ogilvy Sao Paulo kazandı. Söz konusu çalışmada kadınlara düşündüklerinden daha güzel olduklarını kanıtlamak üzere FBI’dan bir robot resim sanatçısının yardımına başvurulmuştu. Sanatçı, ilk aşamada önce kendi tarifleri, ardından üçüncü bir gözün tarifiyle bir grup kadının robot resimlerini çizmişti. İkinci aşamada ise iki ayrı tarife göre yapılan çizimler yan yana konarak kadınların dikkatine sunulmuştu. Kadınların düşündüklerinden daha güzel olduklarını açıkça ortaya koyan bu çalışmayı anlatan viral film, tüm zamanların en yüksek izlenme skorlarından birini elde etti, kampanyada Outdoor, Basın gibi mecralar da kullanıldı.

Titanyum ve Entegre kategorisine bu yil Wieden+Kennedy Başkanı Dan Wieden başkanlık yaptı. Jüride Erik Vervroegen, Piyush Pandey, David Lubars, Howard Draft gibi reklam dünyasının en önemli yaratıcı isimleri yer aldı. Titanyum ve Entegre kategorisinin ödülleri, 22 Haziran gecesi yapılan törenle sahiplerine verildi.

Bu ödülle birlikte Ogilvy network’ünün aldığı büyük ödül sayısı dörde çıktı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.