Film kategorisinde iki büyük ödül

Cannes Lions en önemli kategorisi kabul edilen Film'de iki büyük ödül verildi.

22.06.2013 - 22:41 | MediaCat

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivalinin geleneksel olarak en önemli kategorisi kabul edilen Film’de iki büyük ödül verildi. İlk Büyük Ödül, Avustralya’da metro istasyonlarında yaşanan önemsiz kazaların sebep olduğu ölümleri azaltmak için yola çıkan ancak hayatın her alanındaki bu tür kazalara dikkat çekmeye çalışan bir sosyal sorumluluk projesi olan ‘Dumb Ways to Die’ adlı kampanyaya verildi. McCann’in Melbourne ofisi tarafından üretilen bu çalışmaya ait şarkı daha önce Radyo kategorisinde Büyük Ödül almıştı. Aynı kampanya Entegre kategorisinde de Büyük Ödüle layık görüldü.

Film kategorisinde kampanya Büyük Ödülü ise ‘The Beauty Inside’ adlı çalışmaya verildi. San Francisco’da bulunan Pereira & O’Dell ajansı tarafından Toshiba ve Intel için hazırlanan çalışma, klasik bir 30 saniyelik reklam filmi değil, bir dizi aslında. Bu çalışma aynı zamanda Markalı İçerik & Eğlence ile Siber kategorilerinde de Büyük Ödül almayı başardı.

Film jürisine bu yıl, reklam dünyasının efsane isimlerinden Sir John Hegarty başkanlık etti. Kategorinin ödülleri 22 Haziran Cumartesi gecesi düzenlenen törenle sahiplerine takdim edildi.

Bu yılki festivalin Film kategorisine Türkiye’den 7 iş başvuruda bulunmuştu. Bu filmlerin hiçbiri kısa listeye kalamadı.

Dumb Ways to Die

The Beauty Inside

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.