Tiraj ölçümü için bağımsız komite

Medya temsilcilerinin isteği üzerine bir çalışma yapan Reklamcılar Derneği, tirajların objektif değerlendirilmesi için Avrupa'da uzun süredir uygulanmakta olan ABC modelinin örnek alınmasını uygun buldu.

07.01.2003 - 00:00 | MediaCat

Medya temsilcilerinin isteği üzerine bir çalışma yapan Reklamcılar Derneği, tirajların objektif değerlendirilmesi için Avrupa’da uzun süredir uygulanmakta olan ABC modelinin örnek alınmasını uygun buldu.

Reklamcılar Derneğinde yapılan toplantıya Hürriyet, Milliyet, Sabah, Star ve Akşam gazetelerinin yanında Birleşik Basın Dağıtım, Medya Pazarlama ve Yay-Sat’ın da temsilcileri katıldılar.

Alınan karara göre, ABC(Audit Bureu of Circulation) standartlarının uygulanacağı bağımsız ve kâr amacı gütmeyen bir komite kurulacak. Komite, batıdaki örneklerden yararlanarak tiraj ölçüm standartlarını belirleyecek. . Sürekli çalışacak komite tereddütleri çözüp, gelişme sağlayacak.

Reklamcılar Derneği Başkanı Nesteren Davutoğlu, konuyla ilgili olarak; “Rakip medya kuruluşları arasında gücünü kaliteden alan gerçek rekabetin sağlanması amaçlanıyor. Hepsinden önemlisi medya kuruluşları böyle bir uygulamaya kendileri önayak oluyorlar. Bu da reklam ve medya sektörünün objektif kuralların geçerli olduğu bir ortamı uzun vadeli karşılıklı çıkarları açısından uygun bulduğunu gösteriyor.” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.