MediaCat

Tinder’da kimlik doğrulama dönemi başlıyor

Tinder, devreye alacağı yeni kimlik doğrulama özelliğiyle sahte profillerle mücadele edecek.

Tinder’da kimlik doğrulama dönemi başlıyor

Tinder, platformdaki sahte profilleri ayıklamak ve yenilerine geçit vermemek hedefiyle yeni bir kimlik doğrulama özelliğini devreye alacağını duyurdu.

2019’dan beri Japonya’daki kullanıcılar üzerinde denenen ve toplanan pozitif geribildirimler doğrultusunda küresel kullanıcı kitlesine uygulanmasına karar verilen yeni özellik, Tinder kullanıcılarının kimliklerini ispatlamak için kimlik ya da pasaport gibi resmî evraklarını ibraz etmelerini isteyecek.

Sahte profillerin önüne geçmede önemli bir adım olarak görülen özellikle ilgili Tinder, güvenlik endişesi yaşayan kullanıcılarının evraklarını paylaşmak konusunda çekimser kalabileceğinin farkında olduğunu belirtiyor. Match Group Güvenlik ve Sosyal Savunmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Tracey Breeden konuyla ilgili, “Dünyanın birçok yerinde insanların gerçek dünyadaki kimliklerini çevrimiçi bir platformla paylaşmamak için ikna edici nedenleri olabileceğini biliyoruz” yorumunda bulunuyor ve kimlik doğrulama konusunda adil bir çözüm bulmanın güvenlik için zor ama kritik bir eşik olduğunu belirtiyor.

Kimlik doğrulamasına adil, kapsayıcı ve mahremiyet dostu bir yaklaşım sağlamak için toplanan geribildirimlerle geliştirilecek olan yeni özellik, yasaların zorunlu kıldığı durumlar dışında gönüllülük esasıyla işleyecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.