MediaCat

TikTok’tan sokak hayvanlarına destek

Marka #sokaktamamavar kampanyasına destek oluyor.

TikTok’tan sokak hayvanlarına destek

Video paylaşım uygulaması TikTok, sıcak yaz günlerinde sokak hayvanlarının ihtiyaçlarına dikkat çekmek amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve hayvan hakları dernekleri liderliğinde gerçekleşen #sokaktamamavar kampanyasına destek oluyor.

27 Mayıs – 5 Haziran tarihleri arasında düzenlenen ve organizasyonunu Prof. Dr. Orhan Kural, Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği (HAÇİKO), Bana Göz Kulak Ol Derneği, Yedikule Hayvan Barınağı, Türkiye Gezginler Kulübü ve Umutlu Patiler’in üstlendiği kampanya kapsamında sokaktamamavar etiketiyle yapılan her TikTok paylaşımı için bir kilo mama bağışlanacak.

Yaz boyunca sokak hayvanlarının mama ihtiyacının karşılanmasını hedefleyen kampanyaya dikkat çekmek amacıyla bugün Levent Meydanı’nda müzisyen Serap Yenici’nin Zafer Doğan Orkestrası’yla birlikte sahne alacağı bir etkinlik düzenlenecek. İBB yetkilileri, dernek temsilcileri, TikTok Türkiye ekibi ve hayvanseverlerin bir araya geleceği etkinlikte sokakta yaşayan hayvanlara su ve mama dağıtılacak.

HAÇİKO Başkanı Ömür Gedik, Ertem Şener, İbrahim Zaman, Nasuh Mahruki, Tamer Karadağlı ve Yonca Evcimik’in de dahil olduğu jüri, kampanyaya destek veren TikTok kullanıcılarının yüklediği videolar arasından en yaratıcısı üçünü seçecek. Jürinin seçtiği videolar, 16 Haziran tarihinde düzenlenecek etkinlikte ödüllendirilecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.