MediaCat

TikTok’ta videolu özgeçmiş dönemi başlıyor

TikTok, Z Kuşağı’nın yenilikçi yollarla iş başvurusu yapabilecekleri yeni programını başlatıyor.

TikTok’ta videolu özgeçmiş dönemi başlıyor

TikTok, ABD’deki kullanıcılarını ilk etapta Shopify, Target, Chipotle ve Alo Yoga gibi büyük şirketlerdeki açık iş pozisyonlarıyla buluşturmayı hedeflediği “TikTok Özgeçmişleri” pilot programını başlatıyor. İlk sinyalleri Mayıs ayında verilen program kapsamında kullanıcılar iş başvurularını 31 Temmuz’a kadar gönderdikleri videolu özgeçmişler aracılığıyla yapabilecek.

Halihazırda sosyal medya platformunu özgeçmiş oluşturma tavsiyeleri ve mülakat ipuçları gibi kariyer odaklı içerikleri de paylaşmak için kullanan TikTok kullanıcıları, artık paylaşımlarında #TikTokResume etiketini kullanarak profesyonel yeteneklerini işverenlere yaratıcı bir şekilde sergileme ve güncel iş listelerine göz atma şansına sahip olacak. Aynı zamanda bu etiketle yapılan paylaşımlara göz atarak videolu özgeçmiş örneklerini görüntüleyebilecek ve kendi önerilerini göndermeden önce konu hakkında tavsiyeler sunan içerik oluşturucuların profillerine göz atabilecekler.

TikTok'ta videolu özgeçmiş dönemi başlıyor
TikTok Global Pazarlama Başkanı Nick Tran şirketin yeni hamlesine dair, “İş arayanların deneyimlerini ve yetenek setlerini yaratıcı ve özgün yollarla sergilemeleri için yeni bir yol açarken, dünyanın en sevilen markalarından bazılarıyla ortaklık içindeyiz. #CareerTok platformda zaten gelişmekte olan bir altkültür ve topluluğumuzun TikTok’ta özgeçmiş oluşturmayı benimseme sürecini ve bunun iş arama ve bulma süreçlerini yeniden tasarlamaya nasıl yardımcı olacağını görmek için sabırsızlanıyoruz” açıklamasında bulundu.

@makena.yeeHere are the reasons why YOU should hire me! Don’t be shy, let’s get in touch. #tiktokresumes #tiktokpartner♬ original sound – MAKENA

@coop.cmTiktok do your thing! Check out ➡️ #TikTokResumes #TikTokPartner #productmanagment #jobsearch #graduated♬ original sound – Christian 🚀

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.