MediaCat

TikTok’ta canlı yayında alışveriş dönemi

Markalar, uygulamanın canlı yayında alışveriş özelliğini test etmeye başladı.

TikTok’ta canlı yayında alışveriş dönemi

Çin’den dünyaya yayılan, Türkiye’de de birçok e-ticaret sitesinin uygulamaya geçirdiği canlı yayında alışveriş trendi TikTok’ta da kendini göstermeye başladı.

Bir Insider Intelligence raporuna göre, 2019-2020 arasında ABD’li sosyal e-ticaret müşterilerinin sayısı yüzde 25 artarak 80 milyona ulaştı ve bu sayının 2023’te 100 milyonu aşması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl global çapta 1 milyardan fazla kullanıcıya ulaşan TikTok ise bu alandaki yeteneklerini geliştirme ve canlı yayında alışveriş özelliğini daha efektif olarak kullanma niyetinde.

TikTok, insanların ürünleri doğrudan platformdan satın alabilecekleri ilk canlı alışveriş ve eğlence etkinliğini Çarşamba günü düzenledi. Birçok yeni marka, kullanıcıların uygulama üzerinden doğrudan alışveriş yapabilmelerini sağlayan yeni özelliği düzenledikleri canlı yayınlarla test etti.

Diğer uygulamalar gibi TikTok da site üzerinden yapılan satışlardan pay alıyor. Şirketin elde ettiği verilere göre her dört kişiden biri bir TikTok videosu izledikten sonra bir ürünü araştırıyor veya satın alıyor.

Kullanıcıların uygulamadan aldıkları tavsiyeler üzerine satın aldıkları ürünleri paylaştığı, şimdiden 7 milyar kez kullanılan #TikTokMadeMeBuyIt etiketinin de kanıtladığı üzere TikTok, kültürel trendleri harekete geçirmenin ve yeni etkileyicilerin ortaya çıkmasını sağlamanın yanı sıra yakın zamanda alışveriş için de aktif olarak kullanılan bir kanala dönüşme potansiyeline sahip.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.