MediaCat

TikTok ve Shopify’dan işbirliği

TikTok’ta uygulama içi alışveriş dönemi başlıyor.

TikTok ve Shopify’dan işbirliği

TikTok, kullanıcılarının uygulama içinde doğrudan alışveriş yapabilmelerini sağlamak hedefiyle Shopify’la işbirliğini genişletme kararı aldı. Buna göre TikTok For Business hesabına sahip Shopify satıcıları yakında TikTok profillerine bir alışveriş sekmesi ekleyebilecek ve ödeme için doğrudan çevrimiçi mağazalarına bağlanan bir mini vitrin oluşturmak amacıyla ürün kataloglarını iki uygulama arasında senkronize edebilecek.

TikTok Shopping pilot uygulaması şu anda ABD ve İngiltere’deki Shopify satıcıları tarafından kullanılabiliyor. Yeni özelliği deneyecek ilk markalardan biri, Kylie Jenner’a ait kozmetik markası Kylie Cosmetics olacak. Kanada’daki belirli bir satıcı grubunun önümüzdeki haftalarda pilot uygulamaya katılması ve yeni özelliğin önümüzdeki aylarda ek bölgelere de sunulması bekleniyor.

TikTok ve Shopify'dan işbirliği

Shopify Başkanı Harley Finkelstein yaptığı açıklamada, “Influencer’lar içerik, topluluk ve ticaretin kilit rol oynadığı yeni bir girişimcilik türünün önünü açıyor” diyor ve ekliyor: “Shopify, TikTok’la birlikte ilk kez uygulama içi alışveriş deneyimi ve ürün keşfinin önünü açarak, dünyanın en hızlı büyüyen sosyal platformlarından birinde influencer ekonomisine güç veriyor. Bu yeni nesil girişimcilerin hedef kitleleriyle daha çeşitli yollarla etkileşim kurmalarına yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Shopify ve TikTok, ürünlerin TikTok gönderilerinde organik olarak etiketlenebilmesini sağlayacak ürün bağlantıları geliştirmek için de ortaklık kuruyor. Buna göre TikTok kullanıcıları, doğrudan satıcının vitrininden alışveriş yapmayı seçebilecek veya bir satıcının TikTok videosundaki etiketli bir ürüne tıklayarak ödeme için satıcının çevrimiçi mağazasına gidebilecek.

TikTok’un küresel iş çözümleri başkanı Blake Chandlee yaptığı açıklamada, “Topluluğumuz alışverişi keşif, bağlantı ve eğlenceye dayanan bir deneyime dönüştürdü ve markaların tüketicilerin dikkatini çekmesi için benzersiz fırsatlar yarattı. TikTok, kendisini içerik ve ticaretin merkezine benzersiz bir şekilde yerleştiren bu yeni çözümlerle her büyüklükteki işletmenin tüketicileri doğrudan dijital satınalma noktasına yönlendiren ilgi çekici içerikler oluşturmasını daha da kolaylaştırıyor. Ortaklığımızı genişletmekten heyecan duyuyoruz. Shopify ve TikTok’u satıcılar için her zamankinden daha erişilebilir hale getiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.