MediaCat

Dijital kirliliğe karşı gerçek çöp kutusu

Soixante Circuits ve BETC, telefonlarda biriken çöp e-postaları fiziksel çöp kutusu IRL Trashcan ile temizliyor.

Dijital kirliliğe karşı gerçek çöp kutusu

Çevre bilinci son yıllarda artıyor olsa bile insanların dijital kirliliğin etkilerini tam olarak kavrayabildikleri pek söylenemez. Gezegendeki sera etkisinin yüzde 4’üne sebep olan dijital kirliliğin her geçen gün artan etkilerini gözler önüne serme ve konu hakkında farkındalık yaratma niyetindeki tasarım stüdyosu Soixante Circuits ve reklam ajansı BETC ise telefonlarda biriken e-postaları fiziksel bir çöp kutusuyla temizlemeyi mümkün kılıyor.

IRL Trashcan adı verilen gerçek çöp kutusu, aslında akıllı telefonlarda biriken “görünmez” çöpleri temizleyen küçük bir bilgisayar ve ofislerdeki yerel ağa bağlı çalışıyor. Çalışanlar, akıllı telefonlarını IRL Trashcan üzerindeki sensöre yaklaştırdıklarında, çöp kutularında biriken tüm e-postalar siliniyor.

IRL Trashcan başlangıç programına katılan şirketler tarafından halihazırda kullanılıyor. Dünyanın dört bir yanından şirketlerin bu çevre dostu harekete katılabilmesi adına Soixante Circuits ve BETC ürünü tüm dünyanın kullanımına açmış durumda.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.