Tiger Woods geri dönüyor!

Nike, Gillette ve EA sports April Master’ta golf sahalarına geri dönecek olan Tiger Woods’u destekleyeceklerini ifade ettiler...

18.03.2010 - 00:00 | MediaCat

Geçtiğimiz aylarda sansasyonlarla gündeme gelen dünyaca ünlü golfçu Tiger Woods, golfe geri dönüyor. Woods’un Nike, Gillette ve EA sports gibi sponsorları da ünlü golfçuya destek vereceklerini açıkladı. Golfun en büyük müsabakası olan Masters’e dönen Tiger Woods, dönüşüne yönelik yoğun ilgiyi de en başından garantiliyor. Nike, Gillette ve EA sports April Master’ta golf sahalarına geri dönecek olan Tiger Woods’u destekleyeceklerini ifade ettiler. 
 
Nike konuya ilişkin ifadesinde “Tiger’ın Masters’a geri dönmesini ve onu tekrar sahada görmeyi dört gözle bekliyoruz” açıklamasında bulunurken, Gillette de, Nike’ın açıklamasını destekler nitelikte “dünya çapındaki birçok taraftar gibi biz de, Tiger’ı tekrar sahada görmeye sabırsızlanıyoruz” şeklinde görüş bildirdi.
 
Tiger Woods, şükran günü gecesinde geçirdiği araba kazasıyla, evliliğindeki çok sayıdaki ihanetine dair ayrıntıların ortaya çıkmasının ardından medyanın gündemine oturmuştu. Woods, geçen ay televizyonda düzenlediği basın toplantısında, kelimenin tam anlamıyla günah çıkartarak özür dilemiş ve spora bir müddet ara verdiğini belirtmişti.
 
Tiger beraberinde büyük sponsorları ile geri dönüyorsa, sular durulmuş mu oluyor?

Halkla ilişkiler uzmanlarına göre, tüm hikâyenin tamamen unutulması için, Tiger Woods’un kazanarak tekrar başlaması gerekiyor. Eğer golfun en ünlü isminin performansı gerilerse, unutturulmaya çalışılan hikaye yeniden canlanabilir.
 
Chicago- merkezli Dig Communications’un başkanı Pete Marino, olayların yankısının Woods’un yer aldığı ilk turnuvalarda devam edeceğini ve Woods bir iki turnuva kazanana kadar tamamen unutulmayacağını belirtiyor.
 
Horizon Media’nın Araştırma Direktörü Brad Adgate, turnuvayı yayınlama hakkına sahip olan CBS televizyonunun, 1997’de olduğu gibi turnuvayı kazandığında 21 yaşında olan Woods’un tekrar geri dönüşünü izlemek isteyen 20 milyon kişiye ulaşacağını tahmin ediyor. Bir yıl önce turnuvanın kapanış günü 13 milyon izleyiciyi ekran başına çekmişti.
 
Bu da yayına sponsor olan üç büyük reklam veren için büyük bir nimet olacak. Bu üç reklam veren ise Woods’un skandalı patlak verdiği zaman sponsorluklarını fesheden ExxonMobil, IBM ve AT&T.
 

 

Kaynak: medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.