TİAK’tan dev ihale

Televizyon İzleme Araştırmaları AŞ, 40 ilde 40 bin hanelik örneklemi araştıracak firmayı arıyor.

29.08.2014 - 17:13 | Ali Kuru

2014 online televizyonun yılı olacak

Geçtiğimiz ayın başında reyting verilerinin belirlenmesinde genişletilmiş örneklemini kullanmaya başlayan Televizyon İzleme Araştırmaları AŞ (TİAK), örnekleme eklenecek hanelerin belirlenmesini amaçlayan geniş çaplı bir araştırma başlatıyor.

TİAK, araştırmanın saha faaliyetlerini yürütecek firmayı belirlemek için açtığı ihalede katılımcı firmalardan beklentilerini şöyle sıralıyor:

  • Veri tabanı araştırması 40 ilde gerçekleştirilecek. Toplam örneklem büyüklüğü 40 bin hane olacak.
  • Ölçümün temelini teşkil edecek evren, araştırma kapsamındaki tüm yerleşim yerlerinde yaşayan hane halklarını kapsayacak.
  • Veri tabanı araştırmasında kullanılacak örneklem verisi ve tasarımı, araştırma şirketi tarafından Türkiye İstatistik Kurumu‘ndan temin edilecek.
  • Araştırmanın tüm sürçlerinde GAB02 (Güvenilir Araştırma Belgesi) standartları uygulanacak.
  • Araştırma firmasının ISO 20252 belgesine sahip olması beklenecek.

TİAK, bu çerçevede işi yüklenecek olan firmadan veri tabanı araştırmasının saha araştırması ve veri girişi süreçlerini tamamlayarak, kalite kontrol standartlarına uygun şekilde datayı istenilen formatta kullanıma hazırlamasını bekliyor.

Katılımcı firmaların başvurularını proje ve fiyat teklifleriyle birlikte, 10 Eylül 2013 tarihine kadar tiak@tiak.com.tr adresine iletmeleri gerekiyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.