TİAK son kararını açıkladı

Reklam gelirleri 1 Ocak 2012'ye kadar önceki reyting sıralamasına göre dağıtılacak. Sonraki dönemle ilgili karar TİAK'ın toplantısında belli oldu.

28.12.2011 - 00:00 | MediaCat

Televizyon İzleme Araştırmaları Komitesi (TİAK), 1989’dan beri reyting Ölçümü yapan ve denek listelerini yapımcılara sızdırmakla suçlanan AGB ile sözleşmesini feshetti.

Yeni dönemde Ölçümleri TNS yapacak.

Son kararı TİAK yarın verecek. Buna göre geçiş sürecinde, dört ay ölçüm yapılmayacak.

Reklam gelirleri 1 Ocak 2012’ye kadar önceki reyting sıralamasına göre dağıtılacak.

Sonraki dönemle ilgili karar Reklam Verenler Derneği, Reklamcılar Derneği ve kanal temsilcilerinden oluşan TİAK’ın dünkü toplantısında verildi.

TİAK toplantıdan sonra yaptığı açıklamasında, TNS A.Ş.’nin Mayıs 2012’de 5 ilde en az 1045 haneden veri üretmesinin talep edilmesi ve üretilen datanın sektör datası olarak kabul edilmesi,
TNS A.Ş.‘nin yürüteceği çalışmanın, ay bazında sisteme dahil edilen hane bilgilerinin aşama aşama TİAK A.Ş. ‘nin bilgisine sunulması, brüt 4000 hanenin TNS A.Ş. ile imzalanmış Ana Sözleşmede belirlenmiş olan tarihte tamamlanmasına karar verildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.