MediaCat

Tetra Pak’ın küresel satışları arttı

Tetra Pak, 2011 yılına ilişkin küresel finansal rakamlarını açıkladı.

Tetra Pak’ın küresel satışları arttı

Gıda işleme ve paketleme çözümleri üreticisi Tetra Pak, 2011 yılında net satışlarını yüzde 5 artırdı. Bu artışla birlikte Tetra Pak tüm dünyadaki faaliyetleri sonrasında 10.36 milyar Euro’luk satış gerçekleştirdi.

Şirketin Paketleme Çözümleri iş birimi de Güney ve Güneydoğu Asya, Orta ve Güney Amerika, Çin ve Alt-Sahra Afrika bölgelerinde yaşanan güçlü büyüme neticesinde 2011 yılında bir önceki yıla göre satışlarını yüzde 3 artırarak 9,2 milyar Euro’luk net satış elde etti. Tetra Pak’ın gıda işleme çözümlerine yönelik satışları da yıllık bazda yüzde 23 artarak 1,2 milyar Euro olarak gerçekleşti.
Tetra Pak, 2011 yılı içerisinde 520 paketleme makinesi, 2.250 işleme ünitesi ve 1.659 dağıtım ekipmanı teslim etti. Tetra Pak, müşteri hizmetinde ürün inovasyonu ve mükemmeliyeti sağlamaya devam etmek üzere dünya genelinde hâlihazırda paketleme malzemeleri ve kapaklar için 42 üretim tesisi, 15 teknik eğitim merkezi, 9 makine montaj fabrikası ve 11 araştırma ve geliştirme tesisi işletiyor.

 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.