MediaCat

İnternete en çok girilen telefon hangisi?

StatCounter, dünya üzerinde mobil yoldan en çok internete girilen telefon markasının Nokia olduğunu açıkladı.

İnternete en çok girilen telefon hangisi?

Küresel internet kullanımına dair istatistikler sunan web analitiği şirketi StatCounter, dünya üzerinde mobil yoldan en çok internete girilen telefon markasının Nokia olduğunu açıkladı.

StatCounter şirketinin yaptığı araştırmaya göre, internete cep telefonundan girme oranları her geçen gün artıyor. StatCounter’a göre, internet erişiminde en sık kullanılan cep telefonu markası ise Nokia.

Ocak 2011 itibariyle tüm dünyada internete cep telefonundan girenlerin oranı yüzde 4,3’tü. Bir yıl sonra, yani 2012 Ocak ayında bu rakam ikiye katlanarak yüzde 8,5 oldu. Yalnızca üç yıl önce internete cep telefonundan bağlananların oranı yalnızca yüzde 0,7’ydi.

StatCounter bu olağanüstü artışı belgelemenin yanı sıra internete bağlanmakta kullanılan telefonların markalarını da araştırdı. Nokia markalı cep telefonları en yakın rakibine yüzde 10’un üzerinde fark atarak yüzde 38,4 kullanım oranıyla ilk sırada yer aldı.

Kaynak: StatCounter Küresel İstatistikler – Cep Telefonu Markaları (Beta) Pazar Payı

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.