Tercihleri kutlama zamanı

VMLY&R'dan çalışanların cinsiyet zamirlerini gururla paylaşmasını destekleyen kampanya.

02.06.2021 - 16:25 | Simge Şenses

Tercihleri kutlama zamanı

Bir 2019 Pew Research raporu, yaklaşık beş yetişkinden birinin cinsiyetten bağımsız zamirleri kullanan birini tanıdığını gösteriyor. GLAAD için yapılan 2017 Harris anketine göreyse 2025’te işgücünün dörtte üçünü temsil edecek olan Y Kuşağı’nın (yüzde 20) kendilerini LGBTQ+ olarak tanımlama olasılığı önceki nesil X Kuşağı (yüzde 12) ve Baby Boomers’a (yüzde 7) göre daha yüksek. Fakat buna rağmen, 2015 Ulusal Trans Cinsiyet İstatistik Anketi’nin sonuçları, çalışan yetişkinlerin yüzde 35’inin cinsiyetleri nedeniyle işten çıkarıldığını, terfi alamadığını ya da işyerinde kötü muameleye maruz kaldığını ortaya koyuyor.

VMLY&R, bu farkındalıkla insanların tanımlanmak istedikleri cinsiyet zamirleriyle arka planlar yaratıp, görüntülü görüşmelerde her gün birlikte çalıştıkları insanları nasıl tanımlanmak istediklerine dair bilgilendirmelerine hizmet edecek yeni projesi Proud Pronoun Project’i duyurdu. Ajans, arka planlardaki illüstrasyonlar için Lauren Phillips ve Frank Norton ile işbirliği yaptı.

Tercihleri kutlama zamanı

VMLY&R Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık Global Direktörü Suba Nadarajah kampanyaya dair, “Daha empatik ve kapsayıcı olma eylemi her zaman gelişiyor. Biz şirket olarak her zaman dinlemeye, öğrenmeye, unutmaya ve onunla birlikte büyümeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Kampanyanın sanat yönetmeni April Marshall ise görüşlerini, “Kimlik kutsaldır. LGBTQ+ topluluğu için, özellikle de kendini transeksüel olarak tanımlayanlar için bu iki kat daha doğru. Bu proje, işyeri de dahil olmak üzere tüm kimliklerin kabulünü normalleştirmede cesur ve gerekli bir adım. Bir parçası olduğum için müteşekkirim” sözleriyle dile getirdi.

Dileyenler kendi arka planlarını bu adresten oluşturabilir.

Kaynak: Design Taxi, LBBOnline

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.