TEM Agency’e yeni genel müdür

Yönetim kadrosunda yeniden yapılanma sürecine giren ajansın yeni genel müdürü belli oldu.

10.03.2023 - 14:47 | MediaCat

TEM Agency'e yeni genel müdür

Influencer marketing ve influencer kariyer yönetimi grubu TEM Agency’de genel müdürlük pozisyonuna Serhat Demir getirildi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü mezunu olan Serhat Demir, 20 yıla yaklaşan kariyerinin ilk yıllarında OMD ve ZenithOptimedia’da çalıştı. 2009 yılında GroupM’e katılan Demir, 2015’e kadar MEC’de ekip direktörü sorumluluğuyla global ve yerel pek çok markanın müşteri ilişkilerini yönetti. 2015 itibarıyla müşteri çözümleri, strateji ve içerik pazarlamasından sorumlu yönetici ortak ve Wavemaker İcra Kurulu Üyesi olarak görev alan Demir, 2017 yılında medya ajansları arasındaki ilk konsantre içerik pazarlaması departmanı olan MEC Wavemaker’ın Türkiye lansmanından sorumlu oldu. Haziran 2020’de mevcut ajans rollerine paralel GroupM Türkiye’nin de içerik pazarlaması liderliğini yürütmeye başladı ve GroupM İcra Kurulunda yer aldı.

2021 yılında Mindshare’e geçen ve burada CCO (chief client officer) olarak çalışmaya başlayan Demir, 2022 başında da GroupM’in influencer marketing departmanı INCA’nın Türkiye lansmanını gerçekleştirerek ülke müdürü rolünü üstlendi. Aynı zamanda üniversitelerde konuk eğitmenlik yapan Serhat Demir, sektörel yarışmalarda da jürilik görevleri üstleniyor.

Kurulduğu 2016 yılından bu yana içerik üreticilerine menajerlik hizmeti, markalara ise yaratıcı kampanyalar ve influencer pazarlama stratejilerini tek çatı altında sunan TEM, yeni yapılanmasıyla birlikte iki operasyonu iki ayrı yapıda sunacak. Markalar için veri odaklı ve 360 derece yaklaşımla influencer marketing hizmeti sunan TEM Agency’nin yanı sıra TEM Talent birimi, ajansa bağlı içerik üreticilerine ve kariyer yönetimine odaklanacak. TEM Talent bünyesinde oyun, teknoloji, eğlence, spor ve lifestyle kategorilerinden 100’e yakın içerik üreticisi, infuencer ve sporcu bulunuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.