Televizyonun medya karnesi

Ekranda yayınlanan programların yazılı basında çıkan haber sayılarıyla oluşan “Televizyonun Medya Karnesi”ne göre, Mayıs ayında eğlence programları arasında büyük çekişme yaşandığı ortaya çıktı.

08.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Ekranda yayınlanan programların yazılı basında çıkan haber sayılarıyla oluşan “Televizyonun Medya Karnesi”ne göre, Mayıs ayında eğlence programları arasında büyük çekişme yaşandığı ortaya çıktı. İki bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergide çıkan programların analizlerinin yer aldığı Interpress’in araştırmasında, geçen ay dokuz kanalda yayınlanan on bir eğlence programı hakkında 232 haber çıktığı belirlendi. TV 8’de yayınlanan “Salı Sefası” hakkında en çok haberi yayınlanan program olurken, TNT’de yayınlanan “Hülya Avşar Show” ikinci, Kanaltürk’te yayınlanan “Hayata Gülerken” programı da üçüncü oldu.

“Telegol” spor programlarının yine zirvesinde

Ekranın en çok izleyici çeken programların başında yer alan spor tartışma dalında Mayıs ayında en çok haber, Kanaltürk’te yayınlanan ve Erman Toroğlu, Ahmet Çakar, Ziya Şengül ile Gökmen Özdenak’ın, katılımlarıyla gerçekleşen “Telegol” programı hakkında çıktı. İkinci sırada TRT 1’de yayınlanan “Stadyum”, üçüncü sırada ise CNN Türk’te yayınlanan “Spor Masası” yer aldı.

Kadın programlarında rekabet iyice yükseldi

“Televizyonun Medya Karnesi” raporunda, geçen ay kadın programları kategorisinde haber çekişmesinin yaşandığı ortaya çıktı. Derya Baykal’ın Kanaltürk’te sunduğu “Derya’nın Dünyası” birinciliği alırken, TV 8’de yayınlanan ve Ebru Şallı’nın spor ile hayatı birleştiren “Ebruli” programı ikinci, Fox TV’de Songül Karlı ve Uğur Arslan’ın sunumuyla ekrana gelen “Su Gibi” ise üçüncü sırada yer aldı.

Yarışma Programları izleyicinin ilgisini toplamaya devam ediyor

Interpress’ın her ay düzenli olarak yaptığı inceleme, ekranda yayınlanan yarışma programlarının geçtiğimiz ay da yazılı basında haber olmaya devam ettiğini gösterdi. “Survivor”, “Canlı Para” ve “Wipe Out” ise hakkında en çok haber çıkan ilk üç program oldular.

Yemek programlarının lideri Mayıs ayında “Arda’nın Mutfağı” oldu

Interpress’in araştırmasına göre, Mayıs’ta basında ilgi gören programlar arasında yemek programları da vardı. Haberi çıkan on iki yemek programı içinde CNN Türk’te yayınlanan “Arda’nın Mutfağı” en çok haberle ilk sırayı alırken, Show TV’de yayınlanan “Hayatın Tadı” ikinci, CNN Türk’te yayınlanan “Yol Üstü Lezzet Durakları” programı da üçüncü oldu.

Tartışma programları arasında ilk sırada “Arena” var

Medya Takip Ajansı Interpress’in açıkladığı raporda, tartışma programları içinde en çok haber Ali Kırca’nın sunumu ile Show TV’de yayınlanan “Siyaset Meydanı” hakkında çıktı. İkinci sırada Kanal 7’de Mehmet Acet’in sunduğu “Ankara Kulisi” programı, Star TV’de Uğur Dündar’ın sunduğu “Arena” ise üçüncü sırada yer aldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.