MediaCat

Tehlikenin adı güneş

Danish Cancer Society, halka güneşin zararlarından nasıl korunabileceklerini bir vampirin yardımıyla hatırlatıyor.

İnsanların korku nedir bildiği geçmiş günlere özlemle Transilvanya’daki şatosunda yaşayıp giden bir vampirin sıkıcı hayatı, telefonunun çalmasıyla hareketlenir. Arayan ile ortak düşmanları, önemli bir görev için onu kilometrelerce uzağa götürecektir.

Her yıl yaz aylarında insanlara güneşten korunmalarını gerektiğini etkileyici kampanyalarla hatırlatan sivil toplum kuruluşu Danish Cancer Society, bu kez bir vampirden destek alıyor. Yönetmenliğini Holy Ravioli’den Klaus Spendser’in üstlendiği Pong imzalı film, hayat kurtaran hatırlatmayı yapmak için güneşle arası bir gün olsun iyi olmayan vampir Igor’u Danimarka’ya çağırıyor. Yardımcısıyla birlikte hemen yola çıkan vampir, gece gündüz demeden halkın arasında dolaşıp “gölge, güneş şapkası, güneş kremi” üçlüsünü hatırlatıyor.

Pong Kreatif Direktörü Ulrik Jessen, “Güneşten korkan ve kimlik bunalımı yaşayan bir vampirin anaokulu öğrencileri önünde kendini ateşe verdiği bir filmi her müşteri kabul etmez” derken; güneşten korunma kampanyalarında alışılmadık yöntemler kullandıklarını söyleyen derneğin proje yöneticisi Peter Dalum, “Vampirler güneşin zararlı UV ışınlarından kaçınma konusunda uzmandır, bu da Igor’u mükemmel bir elçi yapıyor” yorumunda bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.