MediaCat

TBWA\ ISTANBUL’da Google Glass devri

Ajans, çalışmalarına Google Glass’ı entegre ederek Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi.

TBWA\ ISTANBUL’da Google Glass devri

TBWA\ISTANBUL, gerçekleştirdiği stratejik ve yaratıcı çalışmalarına Google Glass teknolojisini entegre ederek Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. TBWA\ISTANBUL, Google’ın geliştirdiği ve sadece sayılı kullanıcının özel davetiyeyle satın alabildiği Google Glass cihazını ajans çalışmalarında kullanmaya başlayan ilk ajans oldu.

TBWA\ISTANBUL’un ST\ART (Stratejik Planlama) ekibi, sahip olduğu iki adet Google Glass ile şimdiden bir araştırma projesini hayata geçirdi. Ajansın müşterilerinden biri için yapılan çalışmada, cihaz üzerinde bulunan ve kullanıcının görüş açısını gösteren kameranın sağladığı görüntüler kullanılarak tüketicilerin alışveriş deneyimleri gerçek zamanlı olarak analiz edildi ve bulgular ortaya çıkarıldı.

TBWA\ISTANBUL'da Google Glass devri

Öte yandan Google Glass‘ın farklı uygulamalar yazmaya imkân veren açık platformu, daha önce benzeri görülmemiş yaratıcı deneyimler oluşturmak için yeni bir alan anlamına geliyor. Bu noktadan hareketle TBWA\ISTANBUL, bünyesindeki yaratıcı ve dijital ekiplere yönelik Google Glass teknolojisinin tanıtıldığı interaktif bir seminer düzenledi ve tüm çalışanların bu yeni teknoloji çerçevesinde fikirler geliştirebilmeleri için ilk adımı attı.

TBWA\ISTANBUL'da Google Glass devri

Ajans, Google Glass teknolojisini yeni yaratıcı fikirlerin yanı sıra gerçekleştirdiği workshop’larda da kullanmayı planlıyor. Ajansın müşterileri için özel olarak organize ettiği Disruption Workshop‘lar dâhilinde ‘Future Room’ adı verilen ve geleceğe yönelik fikirlerin ortaya çıkarıldığı çalışmalarda Google Glass’lar, değerli bir ara yüz olarak ajansın ve müşterilerinin hizmetinde olacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.