Tavuk tüketim miktarı arttı

HTP’nin Hane Tüketim Paneli’nden çıkan sonuçlara göre 2006’nın şubat ayında tavuk tüketim miktarı yüzde 13 arttı.

21.04.2006 - 00:00 | MediaCat

HTP’nin Hane Tüketim Paneli’nden çıkan sonuçlara göre 2006’nın şubat ayında tavuk tüketim miktarı yüzde 13 arttı. 2006 Ocak ayında yüzde 58 oranında azalan tavuk tüketimi, Şubat ayında Uğur Dündar’ın da desteğiyle yüzde 13 oranında artış gösterdi.

Araştırmaya göre, Ocak ayında 15 bin ton düzeyinde olan piliç tüketimi şubat ayında 17 bin ton seviyesine yükseldi. Ambalajlı tavukların toplam pazardaki payı ise yüzde 43’e ulaştı.
Tavuk pazarında AB dahil tüm SES (sosyo ekonomik sınıf) grubu hanelerde yüksek paya sahip olan açık ürünler kuş gribi sonrasında da tüm SES grubu hanelerde pay kaybederken, pazardaki ambalajlı ürün büyümesi, açık ürün kullanımı çok yüksek olan düşük (D ve E grubu) SES hanelerde de artmaya başladı.

HTP Genel Müdürü Kıvanç Bilgeman konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede ambalajlı ürünlerin pazar payının daha da artacağını söyledi: “Özellikle büyük üretici firmaların ürünlerini reklamlar ile desteklemesi ve markalı ürünlerin sağlıklı oluşunu vurgulamaları tüketicinin ambalajlı ürünlere yönelmesini sağladı. Aslında dolaylı olarak kuş gribinin Türkiye’ye ve sektöre olumlu etkisi oldu.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.