MediaCat

Tavuk olmanın faydası yok

Doritos Meksika’dan başarısızlığa meydan okuyan kampanya.

Tavuk olmanın faydası yok

Z Kuşağı’na “Cesurlar İçin” mesajıyla seslenen Doritos Meksika, cesaretten yana duruşunu başarısız olmaktan korkanları tavuklarla temsil ettiği reklam filmiyle güçlendiriyor.

Yönetmenliğini Watta Fernández’in üstlendiği Isla imzalı filmde başarısız olma baskısıyla geri adım attıkları durumlarda gençler birer tavuk olarak ekrana geliyor. Başarısızlığın göz korkutmadığı durumlarda ise tavukların yerini gençler alıyor.

Doritos Kıdemli Pazarlama Direktörü Eduardo Córdoba, “Başarısız olmak Z Kuşağı için yeni bir anlam kazandı. Önceki kuşaklardan farklı olarak, başarısızlığı başarıya taban tabana zıt olarak değil, daha ziyade tecrübe ve öğrenmenin, gelişmenin, büyümenin ve hedeflerine ulaşmanın bir basamağı olarak görüyorlar. Bu nedenle Doritos olarak cesaret kavramımızı geliştirmeye ve gençlerle daha derin bağlar kurarak onların müttefiki rolünü üstlenmeye, denemenin değerini takdir etmeye ve onları yanlış yapma korkusu olmaksızın deneyeme teşvik etmeye karar verdik” yorumunda bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.