TAV’dan dans temalı faaliyet raporu

TAV Havalimanları her yıl bir sanat dalıyla yarattığı faaliyet raporlarına bu yıl da dans ile devam etti.

08.06.2011 - 00:00 | MediaCat

TAV Havalimanları her yıl bir sanat dalıyla yarattığı faaliyet raporlarına bu yıl da dans ile devam etti. TAV Havalimanları, 2010 Faaliyet Raporu için ünlü koreograf Tan Sağtürk ile “hizmet sanatı” temalı faaliyet raporuna imza attı. Faaliyet Raporu’nda çalışanlar, TAV Havalimanları’nın entegre hizmet anlayışını yansıttı, dans figürleri fotoğraf karelerine dönüştü.

TAV Havalimanları Kurumsal İletişim Koordinatörü Bengi Vargül, “Farklı düşünmek ve bu farklılığı hayata geçirmeye cesaret etmek kurum kültürümüzün temelinde yer alıyor. TAV Havalimanları olarak, kültür ve sanata verdiğimiz destekten hareketle, 2007 Faaliyet Raporu’nda edebiyat, 2008’de müzik, 2009’da fotoğraf alanında daha önce hiç düşünülmemiş inovatif projeleri gerçekleştirdik. Biz bu yılki faaliyet raporunda, ünlü koreograf Tan Sağtürk ve ekibi liderliğinde sanat şaheserleri havalimanlarımızda hizmet sanatımızla buluşan yolcularımızı nasıl karşıladığımızı ortaya koyduk. Çalışanlarımız işlerini yaparken aldıkları keyfi figürler ile betimledi. Fotoğraf kareleri ise bu anları resmetti” dedi.

Havalimanlarında hizmet sanatını en iyi anlatacak yolun dans olacağı fikrinden hareketle geliştirilen projede ünlü koreograf Tan Sağtürk ve ekibi ile TAV çalışanları bir araya geldi. Gerçekleştirilen çalışmalarda üstün performans sergileyen çalışanlar, hizmetin sanatla buluşmasını dans figürleriyle anlattı. Üç aylık hazırlık süreciyle faaliyet raporu sayfalarına yansıyan kareler yaklaşık 18 bin TAV çalışanının sesini paydaşlara duyuruyor. Koreograf Tan Sağtürk ve ekibinin her figür ve hareketi ayrı ayrı tasarladığı projede 2 binin üzerinde kare fotoğraf çekildi. Projenin kamera arkası görüntüleri de kayıtlara geçti.

TAV Havalimanları, 2007 Faaliyet Raporu’nda Buket Uzuner’in “İstanbullular” romanından esinlenerek havalimanlarını resmetmiş, 2008’de Kerem Görsev ile caz müziğin esintilerini havalimanları ile buluşturmuş, 2009’da ise Mimar Sinan Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölümü ile ortaklaşa gerçekleştirilen projede, TAV çalışanlarının çocuklarının fotoğraflarını faaliyet raporuna taşımıştı.

TAV Havalimanları temalı 2007, 2008 ve 2009 Faaliyet Raporları ile 13 farklı dalda uluslararası ödüle layık görüldü.

TAV Havalimanları Holding Faaliyet Raporları Ödülleri:

 • TAV Havalimanları Holding 2007 Faaliyet Raporu -Geleneksel Yaratıcılık Ödülleri Yarışması, “Gümüş” ödül
 • TAV Havalimanları Holding 2007 Faaliyet Raporu-Türkiye Grafikerler Meslek Kuruluşu tarafından düzenlenen “Grafik Ürünler Sergisi” çerçevesinde “Yılın En İyi Tasarlanmış Faaliyet Raporu” ödülü.
 • TAV Havalimanları 2008 Faaliyet Raporu-Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi’nin (LACP) Faaliyet Raporları Vizyon Ödülleri Yarışması “İletişimcilerin Seçimi” kategorisinde “Platin” ödül,
 • TAV Havalimanları 2008 Faaliyet Raporu-Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi’nin (LACP) Faaliyet Raporları Yarışması dünya çapında belirlenen “İletişimcilerin Seçimi” kategorisinde “Altın” ödül.
 • TAV Havalimanları 2008 Faaliyet Raporu-Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi’nin (LACP) Faaliyet Raporları Yarışması, bir önceki yıla göre, kurumunun faaliyet raporunun geliştirilmesinde sektöründe gösterdiği mükemmellikten dolayı “Gümüş” ödül
 • TAV Havalimanları 2008 Faaliyet Raporu-Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi’nin (LACP) Faaliyet Raporları Yarışması’nda, puanlamada 2008 yılının “Mükemmellik” kategorisine giren ilk 100 Faaliyet Raporu arasında yer aldığı için de ödüllendirildi.
 • TAV Havalimanları Holding 2008 Faaliyet Raporu- Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) tarafından Baskı, Video & Web İletişim’i alanında düzenlenen 2009 Spotlight Ödülleri, bir önceki yıla göre, kurumunun faaliyet raporunun geliştirilmesinde yönünde sektöründe gösterdiği mükemmellikten dolayı “Gümüş” ödül.
 • TAV Havalimanları Holding 2008 Faaliyet Raporu- GALAKSİ Ödülleri’nde de “Sıradışılık/Dizayn” ve “Faaliyet Raporları / Havalimanı İşletmeciliği Sektörü” dallarında “Altın” ödül.
 • TAV Havalimanları Holding 2008 Faaliyet Raporu-Amerika Birleşik Devletleri’nin Kentucky Eyaleti’nde bu yıl 39.’su düzenlenen Geleneksel Yaratıcılık Ödülleri Yarışması “Faaliyet Raporları” kategorisinde “Gümüş” ödül.
 • TAV Havalimanları Holding 2009 Faaliyet Raporu- Mercomm tarafından düzenlenen 24. Uluslararası Mercury Ödülleri’nde Faaliyet Raporları/ Genel Sunum kategorisinde içerik ve tasarımıyla “Gümüş” ödül.
 • TAV Havalimanları Holding 2009 Faaliyet Raporu – LACP tarafından düzenlenen 2009/2010 “Vizyon Ödülleri”nde “Ulaştırma ve Lojistik” kategorisinde birincilik ödülü olan Platium ödül.
 • TAV Havalimanları Holding 2009 Faaliyet Raporu – LACP tarafından düzenlenen 2009/2010 “Vizyon Ödülleri”nde “En iyi 50 sıralaması”nda 10. sırada yer almıştır.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.