MediaCat

Tarantino tarihi Vista Theatre’ı satın aldı

Quentin Tarantino, kendisine göre özelliğini yitiren sinema deneyimini diriltmenin peşinde.

Tarantino tarihi Vista Theatre’ı satın aldı

Geçtiğimiz günlerde oyuncu Dax Shepard’ın podcast’ine konuk olan Quentin Tarantino, Los Angeles’taki tarihi Vista Theatre’ı satın aldığını duyurdu.

Tek ekranlı salonun büyük olasılıkla Noel zamanı yeniden açılacağını söyleyen Tarantino, Vista Theatre’da ağırlıklı olarak yeni filmleri yayınlayacaklarını, ancak filmlerde dijital değil analog baskı şartı arayacaklarını belirtti. Tarantino’nun açıklamasına göre Vista Theatre’da zaman zaman eski filmler de vizyona girecek ancak her biri en fazla dört gün yayında kalacak.

Zincir sinema salonlarının bir filmi film yapan özellikleri elinden aldığı kanaatinde olan Tarantino, pek çok kişinin aşina olduğu sinema deneyiminden şu sözlerle yakındı: “Bitmeyen reklamlar, çok parlak ışıklar ve rahatsız edici plastik koltuklar… Kariyerim boyunca her beş yılda bir izleyici için film deneyiminin nasıl kötüye gittiğini görmek çılgınca oldu.”

Butik sinemaların mevcut iklimi iyileştirebileceğine inanan ve eski tarz sinema deneyimini izleyicilere yeniden yaşatma arzusunda olan ünlü yönetmen, 2007’de yine Los Angeles’ta konumlanan New Beverly Cinema’yı satın almış ve burayı kendi kişisel koleksiyonundan 35 mm ve 16 mm filmlerin gösterildiği bir sinemaya dönüştürmüştü.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.