Talih kirpisi Freddie

Hollanda Devlet Piyangosu'ndan iyilik ve 30 milyon euro üzerine bir reklam filmi.

24.12.2019 - 15:53 | Arzu Nilay Kocasu

Yeni yılı umutla karşılamak isteyen hedef kitlesine geçen yıl Frekkel adında bir köpeğin başrolünde olduğu bir reklam filmiyle seslenen Hollanda Devlet Piyangosu, 30 milyon euro ikramiyeli yılbaşı çekilişinin bu yılki tanıtımını Kirpi Freddie ile yapıyor.

İyilik edenin iyilik bulacağı anafikriyle hazırlanan reklam filminde, sokakta bulduğu yardıma muhtaç bir kirpiyi sahiplenen yaşlı bir adamın hayatının sevimli kirpinin gelişiyle nasıl değiştiği anlatılıyor.

“Freddie geçen yıl yayınladığımız başarılı 2018 kampanyamıza hoş bir devam niteliği taşıyor” diyor Staatsloterij’i düzenleyen Nederlandse Loterij’in CMO’su Arno de Jong: “Bir kere daha, bayram dönemi için sıcak ve farklı bir reklam filmi hazırladık. Freddie’nin de tıpkı Frekkel’in geçen yıl yaptığı gibi Hollandalıların kalplerinde kendisine yer bulacağını umuyoruz.”

TBWA\NEBOKO Genel Müdürü Patritia Pahladsingh kampanya hakkındaki düşüncelerini “Hiçbir iyilik karşılıksız kalmaz. Bu kampanyadan izleyiciye geçecek his tam olarak bu. Bu his bir araya gelmek ve birbirini sevmekten ibaret olan bayram ruhuna mükemmelen uyuyor” sözleriyle ifade ederken TBWA\NEBOKO CCO’su Darre van Dijk kampanyaya dair şu açıklamada bulunuyor:

“Yaşlı bir adamın zor durumdaki bir kirpiye yardım ettiği ve nihayetinde, yaptığı bu iyilik nedeniyle ödüllendirildiği bir hikâyede karar kıldık. Mutluluk? Şahane animasyon ve büyülü hikâye anlatıcılığı sağ olsun, ortaya çıkan iş mükemmel oldu. Müzik ise filme mükemmel bir son dokunuş ekliyor.”

Aralık ortası itibarıyla Hollanda TV kanallarında reklam filmi yayına giren kampanya sosyal medya, radyo, dijital açıkhava ve instore gibi farklı mecralardan hedef kitlesiyle buluşmayı sürdürecek.

KÜNYE

  • Reklamveren: Nederlandse Loterij
  • Reklam Ajansı: TBWA\NEBOKO
  • Yapımevi: Pink Rabbit, Ambassadors, MRTN
  • Medya Planlama ve Satınalma Ajansı: UM, Greenhouse
Kaynak: Ibbonline.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.