MediaCat

Taklitler aslını yaşatır

KFC yeni reklam filminde taklitçilerini konuk ediyor.

Taklitler aslını yaşatır

1952 yılından bu yana faaliyet gösteren lokantalar zinciri KFC‘nin, özellikle birleşik krallıkta, pek çok taklitçisi var. Ancak, yiyecekler görünüş olarak benzerlik gösterse de, markanın “parmak yalatan” gizli tarifini taklit etmek herkesin başarabileceği türde bir iş değil.

Hedef kitlesine KFC’nin yalnızca KFC’de yenebileceğini hatırlatmak isteyen marka, yeni reklam filminde, kendisini taklit eden tavuk dükkânlarıyla dolu bir “tavuk kasabası”nda arabayla ufak bir yolculuğa çıkıyor. Şoför koltuğundaysa, Godfather müziği eşliğinde caddelere korku salan Albay Sanders oturuyor.

KFC Birleşik Krallık CMO’su Meghan Farren kampanyayı “Böyle bir taklitçiler ordusuna sahip olmak gururumuzu okşuyor ve dışarıdaki tüm tavuk dükkânlarına bol şans diliyoruz. Ancak, Albay’ın orijinal tarifini tadabileceğiniz ikinci bir yer yok. El yapımı, taze Kentucky kızarmış tavuklarımız için zaman, emek ve yetenek harcıyoruz ve bunu her gün, gün boyunca yapıyoruz. İşte bu nedenle, KFC’yi yalnızca KFC’de yiyebilirsiniz” sözleriyle yorumlarken, Mother Londra ECD’si Hermeti Balarin’in açıklaması şöyle:

“Tavuk Kasabası’nda yalnızca bir tane albay var. Ve onun adı Harland Sanders. Kapiş?”

Taklitler aslını yaşatır

Taklitler aslını yaşatır

Taklitler aslını yaşatır

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.